Forskningsteam

Senast ändrad: 04 september 2017
Varg vid markning Foto Jon M Arnemo.jpg

Projektledare - Sverige

Håkan Sand - PhD, Docent
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: hakan.sand@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 24

 

Projektledare - Norge

Petter Wabakken - Førsteamanuensis
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: petter.wabakken@inn.no
Telefon:+47 624 30 840

 

Koordinator

Camilla Wikenros - PhD
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: camilla.wikenros@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 44

 

Forskare

Jon M Arnemo - PhD, Professor
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: jon.arnemo@inn.no
Telefon: +47 995 85 019

 

Guillaume Chapron - PhD, Docent
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: guillaume.chapron@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 13

 

Ane Eriksen - PhD
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: ane-eriksen@inn.no
Telefon: +47 62 43 08 74

 

Alina Evans - PhD
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: alina.evans@inn.no
Telefon: +47 416 27 539

 

Øystein Flagstad - PhD, Seniorforsker
Norsk institutt for naturforskning, Trondheim, Norge
E-post: oystein.flagstad@nina.no
Telefon: +47 917 18 309

 

Olof Liberg - PhD, Docent
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: olof.liberg@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 31

 

Cyril Milleret - PhD
Norges miljø- og biovitenskapelige universitet, Ås, Norge
E-post: cyril.milleret@gmail.com
Telefon: +47 902 64 082

 

Johan Månsson - PhD, Docent
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: johan.mansson@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 25

 

Andrés Ordiz - PhD
Norges miljø- og biovitenskapelige universitet, Ås, Norge
E-post: andres.ordiz@gmail.com
Telefon: +47 672 31 761

 

Mariano Rodríguez Recio - PhD
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: mariano.rodriguez.recio@slu.se

 

Aimee Tallian - PhD
Utah State University, Logan, USA
E-post: aimeemt@gmail.com

 

Barbara Zimmermann - PhD
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: barbara.zimmermann@inn.no
Telefon: +47 624 30 870

 

Mikael Åkesson - PhD
SLU, Grimsö, Sverige
E-post: mikael.akesson@slu.se
Telefon: +46 (0)581 69 73 22

 

Fälttekniker

Per Ahlqvist
Konsult, Sverige
 

Erling Maartmann
Høgskolen i Innlandet, Evenstad, Norge
E-post: erling.maartmann@inn.no
Telefon: +47 624 30 857

Sidansvarig: camilla.wikenros@slu.se