Sveriges lantbruksuniversitet

Personal på kretsloppsteknik


Antal sökresultat: 14
Samuel Blyth
Samuel Blyth
Forskningsassistent vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: samuel.blyth@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Sahar Dalahmeh
Sahar Dalahmeh
Forskare vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671661
E-post: sahar.dalahmeh@slu.se

Arbetsbeskrivning: Treatment and reuse of domestic wastewater Small scale systems for treatment of wastewater

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Evgheni Ermolaev
Evgheni Ermolaev
Postdoktor vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671743
E-post: evgheni.ermolaev@slu.se

Arbetsbeskrivning: Eutrophying and greenhouse gas emissions from composting

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Lars Hylander
Lars Hylander
Extern resurs vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: lars.hylander@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Alice Isibika
Alice Isibika
Extern resurs vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: alice.isibika@slu.se

Arbetsbeskrivning: Doktorand

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Håkan Jönsson
Håkan Jönsson
Senior Adviser vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671886
E-post: hakan.jonsson@slu.se

Arbetsbeskrivning: ENVIRONMENTAL ENGINEERING - Environmental Systems Analysis, and greenhouse gas emissions from, systems and processes for biological treatment and utilization of urban waste: urine, toilet wastewater, food and garden waste, greywater, and sewage sludge, and processes such as composting and sanitization._____________________________________________________________________________________ KRETSLOPPSTEKNIK - Miljösystemanalys av, och växthusgaser från system och teknik för biologisk behandling och nyttiggörande av urbant avfall: urin, toalett- och BDT- (bad-, disk- och tvätt-)vatten, mat- och trädgårdsavfall och avloppsslam, och processer som kompostering och hygienisering

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Cecilia Lalander
Cecilia Lalander
Forskare vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-673816
E-post: cecilia.lalander@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Jennifer Mcconville
Jennifer Mcconville
Forskare vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-672168, 0767837064
E-post: jennifer.mcconville@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Annika Nordin
Annika Nordin
Forskare vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671831
E-post: annika.c.nordin@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Luis Fernando Perez Mercado
Luis Fernando Perez Mercado
Extern resurs vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: fernando.perez@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Jenna Senecal-Smith
Jenna Senecal-Smith
Doktorand vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671639
E-post: jenna.senecal@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Prithvi Simha
Prithvi Simha
Doktorand vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: prithvi.simha@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Viktoria Wiklicky
Viktoria Wiklicky
Forskningsassistent vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik
E-post: viktoria.wiklicky@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Björn Vinnerås
Björn Vinnerås
Universitetslektor vid Institutionen för energi och teknik; Kretsloppsteknik

Telefon: 018-671834
E-post: bjorn.vinneras@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala