Kontakta gärna oss på SCAW

Senast ändrad: 16 april 2019

På bilden från vänster: Josefina Zidar, Mats Sjöquist, Birgitta Staaf Larsson, Elin Spangenberg, Johan Lindsjö, Margareta Steén, Elina Åsbjer och Viveka Hillegaart. På bilden saknas Lotta Berg.

Kontakta oss

SCAW scaw@slu.se  

Kontaktpunkt slakt SCAW.kontakt.slakt@slu.se

Kontaktpunkt PARERE SCAW.kontakt.parere@slu.se

 

 

Asso. Prof. Viveka Hillegaart

Föreståndare 

Viveka.hillgaart@slu.se

Tel: 018-67 21 50

 

Docent, DVM, VMD Margareta Stéen, CV

Biträdande föreståndare

Margareta.Steen@slu.se

Tel: 018-67 16 13

 

Prof. Mats Sjöquist 

Forskare

Mats.Sjoquist@slu.se

Tel: 018-67 22 51

Mobil: 070-637 22 51

 

Prof. Lotta Berg, CV

Ansvarig för Kontaktpunkt slakt 

SCAW.kontakt.slakt@slu.se

Lotta.Berg@slu.se

Tel: 0511-67 107

 

Dr. Elin Spangenberg, CV

Kvalificerad handläggare

elin.spangenberg@slu.se

Tel: 018-67 16 24

 

Birgitta Staaf Larsson, CV

Kvalificerad handläggare

Birgitta.Staaf.Larsson@slu.se 

Tel: 018-67 21 57

Mobil: 0730-42 19 11 

 

Dr. Josefina Zidar, CV

Kvalificerad handläggare

Josefina.Zidar@slu.se

Mobil:070-382 65 58

 

DVM Elina Åsbjer

Kvalificerad handläggare

Elina.asbjer@slu.se 

Mobil: 0703-74 61 49

 

DVM Johan Lindsjö

Kvalificerad handläggare 

johan.lindsjo@slu.se 

Mobil: 070-634 07 09

 

 

Besöksadress

Ulls väg 26, plan 5 (VHC-huset), Uppsala

Postadress

Box 7053, 750 07 Uppsala

 

 

 


Kontaktinformation

Swedish Centre for Animal Welfare, SCAW

scaw@slu.se

Sidansvarig: Josefina.Zidar@slu.se