Undrar du något? Fråga gärna!

Senast ändrad: 06 maj 2021
Närbild på ett papper där någon skriver. På pappret ligger ett blad, foto.

Vad roligt att du är nyfiken på våra skogsutbildningar! På SLU utbildar vi framtidens experter för en hållbar värld.

Här hittar du kontaktuppgifter till programstudierektorerna för våra utbildningar som ges vid SLU:s skogsvetenskapliga fakultet.

Du kan också kontakta SLU:s studievägledning eller besöka sidan med vanliga frågor och svar om studier på SLU.

Programstudierektor Jägmästarprogrammet

Ola Carlén
090-7868423
070-2033242
ola.carlen@slu.se

Per-Ola Hedwall
040-415187
per-ola.hedwall@slu.se

Programstudierektor Skogsmästarprogrammet

Börje Börjesson
0222-34954
076-5861775     
borje.borjesson@slu.se

Programstudierektor
Skogsvetarprogrammet

Johan Svensson
090-7868333
073-0216880
johan.svensson@slu.se

Emanuel Erlandsson
090-7868437
emanuel.erlandsson@slu.se

Programstudierektor
Skogsekonomi

Anders Lindhagen
061-8673840
070-2115268
anders.lindhagen@slu.se

Programstudierektor
Forest and Landscape &
Skogsbruk med många mål

Karin Hjelm
040-415330
karin.hjelm@slu.se

Programstudierektor
Euroforester

Magnus Löf
040-415119
magnus.lof@slu.se

Programstudierektor
Forest Ecology and Sustainable management

Aida Bargues Tobella
090-7868346
aida.bargues.tobella@slu.se

Programstudierektor
Management of fish and wildlife populations

John Ball
090-7868418
070-6765018
john.ball@slu.se


Kontaktinformation

Studie- och karriärvägledning

Fråga oss om: att läsa kurser eller program, vilken utbildning som passar dig, hur du bygger den för att nå dit du vill, din studiesituation samt få stöd i dina karriärval.

Har du frågor om studier på SLU? Kanske kan du hitta svaren på dem här. FAQ: Vanliga frågor och svar om studier på SLU.

Epost
studievagledning@slu.se

Telefon
018-67 28 00 

Telefontider
måndag 10-12
tisdag 10-12
torsdag 13-15

Sidansvarig: simon.hallstan@slu.se