Sveriges lantbruksuniversitet

Sök anställd










Antal sökresultat: 55
Hanna Astner
Hanna Astner
Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Entreprenörskap på landsbygden

Telefon: 018-671705
E-post: hanna.astner@slu.se


Hanna Bergeå
Hanna Bergeå
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672182
E-post: hanna.bergea@slu.se

Arbetsbeskrivning: Miljökommunikation, samverkan, lantbruksrådgivning, naturresurshantering, social interaction, kvalitativa metoder, samtalsanalys

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Johanna Bergman Lodin
Johanna Bergman Lodin
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672319
E-post: johanna.bergman.lodin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Johanna Blomqvist
Johanna Blomqvist
Forskare vid Institutionen för molekylära vetenskaper; Strukturbiologi

Telefon: 018-673181
E-post: johanna.blomqvist@slu.se

Postadress:
Institutionen för molekylära vetenskaper


Hanna Blomstrand
Hanna Blomstrand
Trädgårdsbiträde vid Odlingsenheten; Enheten för park och sortiment
E-post: hanna.blomstrand@slu.se

Postadress:
Odlingsenheten, Park, Box 52

23053 ALNARP
Besöksadress: Alnarps slott, Slottsv 4 , Alnarp



Johanna Boberg
Johanna Boberg
Analytiker vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för växtpatologi/epidemiologi

Telefon: 018-671804, 070-6074769
E-post: johanna.boberg@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Hanna Bäckström
Hanna Bäckström
Enhetschef vid Kommunikationsavdelningen; Extern kommunikation och marknadsföring

Telefon: +4618673501, +46725149906
E-post: hanna.backstrom@slu.se

Postadress:
Kommunikationsavdelningen
Box 7077
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Johanna Deak Sjöman
Johanna Deak Sjöman
Postdoktor vid Institutionen för landskapsarkitektur, planering och förvaltning

Telefon: 040-415127
E-post: johanna.deak.sjoman@slu.se

Postadress:
Box 66

23053 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5, Alnarp , Alnarp



Hanna Elgåker
Hanna Elgåker
Forskare vid Institutionen för landskapsarkitektur, planering och förvaltning

Telefon: 040-415104
E-post: hanna.elgaker@slu.se

Postadress:
Box 66

23053 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5, Alnarp , Alnarp



Johanna Eriksson
Johanna Eriksson
Receptionist vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken

Telefon: 018-672680
E-post: johanna.eriksson@uds.slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Hanna Eriksson
Hanna Eriksson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för husdjurens utfodring och vård (HUV); Skötsel idisslare
Universitetsadjunkt vid Institutionen för kliniska vetenskaper (KV); Enheten för idisslarmedicin

Telefon: 018-671949
E-post: hanna.eriksson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Universitetsadjunkt, grundutbildningen Junior lecturer, undergraduate programme

Postadress:
Box 7024

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala


Postadress:
SLU, Institutionen för kliniska vetenskaper
Box 7054
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Hanna Eriksson Röhnisch
Hanna Eriksson Röhnisch
Doktorand vid Institutionen för molekylära vetenskaper; Organisk kemi

Telefon: +4618671580
E-post: hanna.eriksson.rohnisch@slu.se

Postadress:
Institutionen för molekylära vetenskaper
Box 7015
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 5, BioCentrum, Ultuna , Uppsala



Hanna Fors
Hanna Fors
Forskare vid Institutionen för landskapsarkitektur, planering och förvaltning

Telefon: 040-415165
E-post: hanna.fors@slu.se

Postadress:
Box 66

23053 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5, Alnarp , Alnarp



Hanna Friberg
Hanna Friberg
Forskare vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för växtpatologi/epidemiologi

Telefon: 018-671876, 070-3931106
E-post: hanna.friberg@slu.se

Arbetsbeskrivning: Jordburna växtpatogener, markekologi

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Hannah Fried-Petersen
Hannah Fried-Petersen
Doktorand vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för ekologi och biodiversitet
E-post: hannah.fried.petersen@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Johanna Friman
Johanna Friman
Doktorand vid Institutionen för husdjurens utfodring och vård (HUV); Näringslära och skötsel enkelmagade djur

Telefon: +4618672300
E-post: johanna.friman@slu.se

Postadress:
Box 7024

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Johanna Geijer
Johanna Geijer
Extern resurs vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för antrozoologi och tillämpad etologi

Telefon: 070-4596650
E-post: johanna.geier@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 7068

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Hanna Granberg
Hanna Granberg
Forskningsbiträde vid Institutionen för skoglig resurshushållning; Avdelningen för skoglig statistikproduktion
E-post: hanna.granberg@slu.se

Postadress:
Institutionen för skoglig resurshushållning
Avdelningen för skoglig statistikproduktion
901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Johanna Grundin
Johanna Grundin
Forskningsassistent vid Institutionen för kliniska vetenskaper (KV); Enheten för epidemiologi
E-post: johanna.grundin@slu.se

Postadress:
SLU, Institutionen för kliniska vetenskaper
Box 7054
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Johanna Holmberg
Johanna Holmberg
Doktorand, Klinikveterinär vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken
Doktorand, Klinikveterinär vid Institutionen för kliniska vetenskaper (KV); Smådjursmedicin
E-post: johanna.holmberg@slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Johanna Högvall
Johanna Högvall
Miljöanalysassistent vid Institutionen för akvatiska resurser; Provtagning fisk och fiske

Telefon: 010-4784106, +46730498065
E-post: johanna.hogvall@slu.se


Johanna Karlsson
Johanna Karlsson
Doktorand vid Institutionen för husdjurens utfodring och vård (HUV); Näringslära idisslare

Telefon: +4618671256
E-post: johanna.karlsson@slu.se

Postadress:
Box 7024

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Hanna Karlsson
Hanna Karlsson
Postdoktor vid Institutionen för energi och teknik; Lantbrukets teknik och system

Telefon: 018671777
E-post: hanna.e.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för energi och teknik, Box 7032

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Hanna Lager
Hanna Lager
Personalplanerare vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken

Telefon: 018-671333
E-post: hanna.lager@uds.slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Johanna Lindell
Johanna Lindell
Klinikveterinär vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken

Telefon: 018-671359
E-post: johanna.lindell@uds.slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Hanna Lindqvist
Hanna Lindqvist
Projektledare vid Platschef Skara; Uppdragsverksamhet

Telefon: 0511-67125, 0730-367780
E-post: hanna.lindqvist@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Hanna Lindroos
Hanna Lindroos
Koordinator vid Biblioteket; DCU

Telefon: +4618672838, +46702585978
E-post: hanna.lindroos@slu.se

Postadress:
Biblioteket, Uppsala

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Johanna Lindström
Johanna Lindström
Forskningsbiträde vid Institutionen för skoglig resurshushållning; Avdelningen för skoglig statistikproduktion

Telefon: 073-0794633
E-post: johanna.lindstrom@slu.se

Postadress:
Institutionen för skoglig resurshushållning
Avdelningen för skoglig statistikproduktion
901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Hanna Lundén
Hanna Lundén
Doktorand vid Institutionen för biomedicin och veterinär folkhälsovetenskap (BVF); Enheten för virologi

Telefon: 018-671193
E-post: hanna.lunden@slu.se

Postadress:
BVF, Virologi, Box 7028

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Hanna Lundgren
Hanna Lundgren
Laboratorieingenjör vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: hanna.lundgren@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Johanna Lundström
Johanna Lundström
Studievägledare vid Utbildningsavdelningen; Enheten för student- och karriärstöd

Telefon: +46907868172
E-post: johanna.l.lundstrom@slu.se

Postadress:
Utbildningsavdelningen

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Johanna Lundström
Johanna Lundström
Forskare vid Institutionen för skoglig resurshushållning; Avdelningen för skoglig planering, gemensamt

Telefon: +46907868148
E-post: johanna.lundstrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: Skoglig planering

Postadress:
Institutionen för skoglig resurshushållning
Avdelningen för skoglig planering
901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Johanna Mattila
Johanna Mattila
Forskningsledare vid Institutionen för akvatiska resurser

Telefon: +46104784142
E-post: johanna.mattila@slu.se

Postadress:
Kustlaboratoriet, Skolgatan 6

742 42 Öregrund
Besöksadress: Skolgatan 6 , Öregrund



Johanna Märtz
Johanna Märtz
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi
E-post: johanna.martz@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Grimsö forskningsstation

730 91 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Zhanna Möller
Zhanna Möller
Ekonom vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415123
E-post: zhanna.moller@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Johanna Nilsson
Johanna Nilsson
Utbildningshandläggare tjl vid Fakulteten för naturresurser och jordbruksvetenskap, kansli

Telefon: 018-672244
E-post: johanna.nilsson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Utbildningshandläggare för grundutbildning och forskarutbildning inom NJ-fakulteten.

Postadress:
Fakulteten för naturresurser och jordbruksvetenskap, kansli, Box 7082

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Johanna Nolgren
Johanna Nolgren
Amanuens grundutbildning vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: johanna.nolgren@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Johanna Nykyri
Johanna Nykyri
Extern resurs vid Institutionen för molekylära vetenskaper; CBC
E-post: johanna.nykyri@slu.se

Postadress:
Institutionen för molekylära vetenskaper
Box 7015
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 5, BioCentrum, Ultuna , Uppsala



Hannah Ohm
Hannah Ohm
Doktorand vid Institutionen för växtförädling
E-post: hannah.ohm@slu.se

Postadress:
Växtförädling, Box 101

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Johanna Osterman
Johanna Osterman
Projektassistent vid Institutionen för växtförädling
E-post: johanna.osterman@slu.se

Postadress:
Växtförädling, Box 101

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist
Doktorand, Universitetsadjunkt tjl vid Institutionen för husdjurens utfodring och vård (HUV); Näringslära och skötsel enkelmagade djur

Telefon: +4618671827
E-post: hanna.palmqvist@slu.se

Postadress:
Box 7024

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Johanna Penell
Johanna Penell
Universitetsadjunkt vid Institutionen för kliniska vetenskaper (KV); Avdelningen för djuromvårdnad

Telefon: 018-673413, 073-0858031
E-post: johanna.penell@slu.se

Postadress:
SLU, Institutionen för kliniska vetenskaper
Box 7054
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Hanna Sassner
Hanna Sassner
Forskare vid Institutionen för biosystem och teknologi

Telefon: 040-41 50 62, 070-076 84 37
E-post: hanna.sassner@slu.se

Arbetsbeskrivning: Prefekt

Postadress:
Biosystem och Teknologi, Box 103

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Johanna Sennmark
Johanna Sennmark
Miljöchef vid Avdelningen för service, säkerhet och miljö; SLU Miljö

Telefon: +4618671585, +46737071571
E-post: johanna.sennmark@slu.se

Postadress:
Avdelningen för service, säkerhet och miljö, SLU Miljö
Box 7020
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Hanna Spångberg
Hanna Spångberg
Upphandlare vid Ekonomiavdelningen; Ekonomiavdelningen, inköpsenheten

Telefon: +4618672212, +46705404362
E-post: hanna.spangberg@slu.se

Postadress:
Ekonomiavdelningen, inköpsenheten, Box 7086

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 8 , Uppsala



Johanna Strand
Johanna Strand
Personaladministratör vid Institutionsadministration; Administration Ek/p

Telefon: 040-415366
E-post: johanna.strand@slu.se

Postadress:
Box 102

230 53 Alanrp
Besöksadress: Sundsv 14 , Alnarp



Hanna Strand
Hanna Strand
Stalltekniker tjl vid Fakulteten för veterinärmedicin och husdjursvetenskap, intendentur; Lövsta nötstall

Telefon: 018-671751, 076 5264787
E-post: hanna.strand@slu.se

Postadress:
VHI, Lövsta nötstall, Box 7065

75597 Uppsala
Besöksadress: Funbo Lövsta 27 , Uppsala



Johanna Wallsten
Johanna Wallsten
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868716
E-post: johanna.wallsten@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Hanna Weiber-Post
Hanna Weiber-Post
Kommunikatör vid Enheten för samverkan och utveckling

Telefon: 0724-535 337
E-post: hanna.weiber.post@slu.se

Postadress:
Framtidens Städer
Box 54
230 53 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5, Alnarp , Alnarp



Johanna Wetterlind
Johanna Wetterlind
Forskare vid Institutionen för mark och miljö; Mark och miljö, Enheten för precisionsodling och pedometri

Telefon: +4651167112, +46703663336
E-post: johanna.wetterlind@slu.se

Postadress:
Inst f mark och miljö, precisionsodling, Box 234

53223 SKARA
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Johanna Witzell
Johanna Witzell
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415185, +46702950820
E-post: johanna.witzell@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Hanna Wolf
Hanna Wolf
Projektledare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljöintegrering

Telefon: +4618672639, +46705519177
E-post: hanna.wolf@slu.se

Arbetsbeskrivning: Environmental Assessment, Policy analysis, environmental integration, climate change mainstreaming, capacity building, environmental management

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Johanna Woxblom
Johanna Woxblom
Djursjukskötare vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken
E-post: johanna.woxblom@uds.slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Johanna Örth
Johanna Örth
Djursjukskötare vid Universitetsdjursjukhuset; Smådjurskliniken

Telefon: 018-672963
E-post: johanna.orth@uds.slu.se

Postadress:
Smådjurskliniken, Box 7040

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ultuna Allén 5A , Uppsala



Hanna Östholm
Hanna Östholm
Arkivarie vid Institutionen för ekologi; Institutionen för ekologi, gemensam personal/kansli

Telefon: +4618672368
E-post: hanna.ostholm@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Loading…