Sveriges lantbruksuniversitet

Naturvårdsbiologi


Antal sökresultat: 16
Lina Ahlbäck Widenfalk
Lina Ahlbäck Widenfalk
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: lina.ahlback@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Ingemar Ahlén
Ingemar Ahlén
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: ingemar.ahlen@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16



Sarah Balmont
Sarah Balmont
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: sarah.balmont@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Elodie Chapurlat
Elodie Chapurlat
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: elodie.chapurlat@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Anna Ferguson
Anna Ferguson
Fältassistent vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: anna.ferguson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Lena Gustafsson
Lena Gustafsson
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672747, 070-3022747
E-post: lena.gustafsson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Aino Hämäläinen
Aino Hämäläinen
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672476
E-post: aino.hamalainen@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Malin Karlsson
Malin Karlsson
Fältassistent vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: malin.c.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Simon Kärvemo
Simon Kärvemo
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672420
E-post: simon.karvemo@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Ly Lindman
Ly Lindman
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: ly.lindman@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Thomas Ranius
Thomas Ranius
Professor vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672334
E-post: thomas.ranius@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Kadri Runnel
Kadri Runnel
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672476
E-post: kadri.runnel@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Joachim Strengbom
Joachim Strengbom
Forskare FLK vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672428, 070-6346730
E-post: joachim.strengbom@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Göran Thor
Göran Thor
Professor vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi

Telefon: 018-672419
E-post: goran.thor@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Veera Tuovinen
Veera Tuovinen
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: veera.tuovinen@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Pernilla Vesterberg
Pernilla Vesterberg
Fältassistent vid Institutionen för ekologi; Enheten för naturvårdsbiologi
E-post: pernilla.vesterberg@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Loading…