Sveriges lantbruksuniversitet

Sök anställd


Antal sökresultat: 14
Ulrika Alm Bergvall
Ulrika Alm Bergvall
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: ulrika.alm.bergvall@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Bogesund



Evelina Augustsson
Evelina Augustsson
Doktorand vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: evelina.augustsson@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Guillaume Chapron
Guillaume Chapron
Forskare FLK vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 0581-697313
E-post: guillaume.chapron@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Madeleine Christensson
Madeleine Christensson
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: madeleine.christensson@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Ann Eklund
Ann Eklund
Doktorand vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: ann.eklund@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Viltskadecenter

73091 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Jens Frank
Jens Frank
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 0581-697323, 070-2590770
E-post: jens.frank@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Viltskadecenter

73091 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Mark Hewison
Mark Hewison
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: +33695009011
E-post: mark.hewison@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Petter Kjellander
Petter Kjellander
Professor vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 0581-697337
E-post: petter.kjellander@slu.se

Arbetsbeskrivning: FORSKARE POPULATIONSBIOLOGI HOS STORA HJORTDJUR FRAMFÖRALLT ÄLG, DOVHJORT OCH RÅDJUR.

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Teresa Montras Janer
Teresa Montras Janer
Doktorand vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 070-3533738
E-post: teresa.montras.janer@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation



Johan Månsson
Johan Månsson
Forskare FLK vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 0581-697325
E-post: johan.mansson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Viltskadecenter

73091 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 0581-697345
E-post: lovisa.uk.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Viltskadecenter

73091 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Camilla Olsson
Camilla Olsson
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)

Telefon: 044 250 3414, 0708176771
E-post: camilla.olsson@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Uppsala



Malin Teräväinen
Malin Teräväinen
Doktorand vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: malin.teravainen@slu.se

Postadress:
Inst för ekologi, Grimsö forksningsstati,

730 91 Riddarhyttan
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö



Andreas Zetterberg
Andreas Zetterberg
Forskare vid Institutionen för ekologi; Enheten för viltekologi (NJ-fakulteten)
E-post: andreas.zetterberg@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Viltskadecenter

73091 RIDDARHYTTAN
Besöksadress: Grimsö forskningsstation , Grimsö