Sveriges lantbruksuniversitet

Personal på institutionen för ekonomi


Antal sökresultat: 73
Assem Abouhatab
Assem Abouhatab
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: +4618671567, +46728499828
E-post: assem.abouhatab@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Birhanu Addisu Adamie
Birhanu Addisu Adamie
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: birhanu.adamie@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Hans Andersson
Hans Andersson
Forskare vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618673505
E-post: hans.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Anna Andersson
Anna Andersson
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen
E-post: anna.r.andersson@slu.se

Postadress:
AgriFood Economics Centre
Box 7030
220 07 Lund
Besöksadress: Scheelevägen 15 D, Lund , Lund



Hanna Astner
Hanna Astner
Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi

Telefon: 018-671705
E-post: hanna.astner@slu.se


Johan Blomquist
Johan Blomquist
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: 076-2166410
E-post: johan.blomquist@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Uppsala



Emma Blomqvist
Emma Blomqvist
Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: emma.blomqvist@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Mark Brady
Mark Brady
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: 0707-227075
E-post: mark.brady@slu.se

Postadress:
AgriFood Economics Centre
Box 7030
220 07 Lund
Besöksadress: Scheelevägen 15 D, Lund , Lund



Heléne Carneheim
Heléne Carneheim
Universitetsadjunkt vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management

Telefon: 018-671723
E-post: helene.carneheim@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Jacob Dalgaard Christensen
Jacob Dalgaard Christensen
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management
E-post: jacob.dalgaard.christensen@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Anna Kristina Edenbrandt
Anna Kristina Edenbrandt
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management
E-post: anna.edenbrandt@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Lund



Katarina Elofsson
Katarina Elofsson
Forskare FLK vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi

Telefon: +4618671798
E-post: katarina.elofsson@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Tina Ericson
Tina Ericson
Utbildningskoordinator vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618672600
E-post: tina.ericson@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Gustav Eskhult
Gustav Eskhult
Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen
E-post: gustav.eskhult@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Uppsala



Shon Ferguson
Shon Ferguson
Universitetslektor vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: shon.ferguson@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Richard Ferguson
Richard Ferguson
Forskare FLK vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi

Telefon: 018-671731
E-post: richard.ferguson@slu.se


Mariah Fernkvist
Mariah Fernkvist
Administrativ assistent vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618673523
E-post: mariah.fernkvist@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Johan Gaddefors
Johan Gaddefors
Professor vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi

Telefon: 018-671789
E-post: johan.gaddefors@slu.se


Tsegaye Ginbo Gatiso
Tsegaye Ginbo Gatiso
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: tsegaye.ginbo@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Uliana Gottlieb
Uliana Gottlieb
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management
E-post: uliana.gottlieb@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Emma Granholm Arias
Emma Granholm Arias
Institutionsadministratör tjl vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671786
E-post: emma.granholm.arias@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Ing-Marie Gren
Ing-Marie Gren
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi

Telefon: +4618671753
E-post: ing-marie.gren@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Jeanette Grydz
Jeanette Grydz
Utbildningsadministratör vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +46018671671
E-post: jeanette.grydz@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Karin Hakelius
Karin Hakelius
Universitetslektor vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi

Telefon: 018-671745
E-post: karin.hakelius@slu.se


Helena Hansson
Helena Hansson
Professor vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: +4618671714
E-post: helena.hansson@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Robert Hart
Robert Hart
Professor vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi

Telefon: +4618671734
E-post: rob.hart@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Hina Hashim
Hina Hashim
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: hina.hashim@slu.se


Ruben Hoffmann
Ruben Hoffmann
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: +4618671737
E-post: ruben.hoffmann@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Wei Huang
Wei Huang
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: wei.huang@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Lisa Höglind
Lisa Höglind
Doktorand tjl vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: lisa.hoglind@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Uppsala



Sören Höjgård
Sören Höjgård
Forskningsledare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: +462220793, +46708966271
E-post: soren.hojgard@slu.se

Postadress:
AgriFood Economics Centre
Box 7030
220 07 Lund
Besöksadress: Scheelevägen 15 D, Lund , Lund



Torbjörn Jansson
Torbjörn Jansson
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: 018-671788
E-post: torbjorn.jansson@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Uppsala



Josefina Jonsson
Josefina Jonsson
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: josefina.jonsson@slu.se


Giannis Karagiannis
Giannis Karagiannis
Extern_resurs vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +306972302921
E-post: ioannis.karagiannis@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013, 75007 UPPSALA


Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Bahre Kiros
Bahre Kiros
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: bahre.kiros@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Iryna Kristensen
Iryna Kristensen
Extern resurs vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: iryna.kristensen@slu.se


Efthymia Kyriakopoulou
Efthymia Kyriakopoulou
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: efthymia.kyriakopoulou@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Carl-Johan Lagerkvist
Carl-Johan Lagerkvist
Professor vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management

Telefon: 018-671783
E-post: carl-johan.lagerkvist@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Per-Anders Langendahl
Per-Anders Langendahl
Universitetslektor vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi

Telefon: 018-671729
E-post: per.anders.langendahl@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Gaëlle Leduc
Gaëlle Leduc
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: gaelle.leduc@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Nina Lind
Nina Lind
Forskare tjl vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management

Telefon: 018-671545
E-post: nina.lind@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Anna Lindblom Eriksson
Anna Lindblom Eriksson
Ekonom vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671741
E-post: anna.lindblom.eriksson@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Qian Liu
Qian Liu
Extern_resurs vid Institutionen för ekonomi
E-post: qian.liu@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Tingmingke Lu
Tingmingke Lu
Postdoktor vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: tingmingke.lu@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Nils Malmström
Nils Malmström
Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen
E-post: nils.malmstrom@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Lund



Gordana Manevska Tasevska
Gordana Manevska Tasevska
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: 018-671724, 073 9235308
E-post: gordana.tasevska@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27 , Uppsala



George Marbuah
George Marbuah
Extern resurs vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi

Telefon: +4618671718
E-post: george.marbuah@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Erik Melin
Erik Melin
Universitetsadjunkt vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: erik.melin@slu.se


Georgios Miaris
Georgios Miaris
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: georgios.miaris@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Pia Nilsson
Pia Nilsson
Universitetslektor vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: pia.a.nilsson@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Lovisa Nilsson
Lovisa Nilsson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671712
E-post: lovisa.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Jerker Nilsson
Jerker Nilsson
Extern_resurs vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671768
E-post: jerker.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Anton Nilsson
Anton Nilsson
Ekonom vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671723
E-post: anton.g.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Johanna Nolgren
Johanna Nolgren
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: johanna.nolgren@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Ida Nordin
Ida Nordin
Doktorand, Forskningsassistent vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: 018-671761
E-post: ida.nordin@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Hanna Olsén
Hanna Olsén
Utbildningsadministratör vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618671795
E-post: hanna.olsen@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Agnes Ortman
Agnes Ortman
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: 0725500930
E-post: agnes.ortman@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Enok Owusu Sekyere
Enok Owusu Sekyere
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: enoch.owusu.sekyere@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Ashkan Pakseresht
Ashkan Pakseresht
Extern_resurs vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management

Telefon: 018-671744, 073 587 24 58
E-post: ashkan.pakseresht@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Helena Robling
Helena Robling
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: +4618671801
E-post: helena.robling@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Jens Rommel
Jens Rommel
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management
E-post: jens.rommel@slu.se

Postadress:
Inst för ekonomi, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Annie Roos
Annie Roos
Universitetsadjunkt vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: annie.roos@slu.se


Julian Sagebiel
Julian Sagebiel
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Beslutsfattande och management
E-post: julian.sagebiel@slu.se

Postadress:
Institutionen för ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Henning Schaak
Henning Schaak
Postdoktor vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: henning.schaak@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Ida Skeppström
Ida Skeppström
Personaladministratör vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +46 1867 1786
E-post: ida.skeppstrom@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Jonathan Stråle
Jonathan Stråle
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: jonathan.strale@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Yves Surry
Yves Surry
Extern resurs vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi
E-post: yves.surry@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Sarah Säll
Sarah Säll
Forskare vid Institutionen för ekonomi; Jordbrukssektorns ekonomi

Telefon: +4618672713
E-post: sarah.sall@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Maria Tunberg
Maria Tunberg
Extern_resurs vid Institutionen för ekonomi; Innovation och Bioekonomi
E-post: maria.tunberg@slu.se


Polina Ustyuzhanina
Polina Ustyuzhanina
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: polina.ustyuzhanina@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Julia Wahtra
Julia Wahtra
Doktorand vid Institutionen för ekonomi; Miljöekonomi
E-post: julia.wahtra@slu.se

Postadress:
Box 7013

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Staffan Waldo
Staffan Waldo
Utredare vid Institutionen för ekonomi; Analysgruppen

Telefon: +46462220792
E-post: staffan.waldo@slu.se

Postadress:
AgriFood Economics Centre
Box 7030
220 07 Lund
Besöksadress: Scheelevägen 15 D, Lund , Lund



David Wiklander
David Wiklander
Ekonomiassistent vid Institutionen för ekonomi

Telefon: +4618673523
E-post: david.wiklander@slu.se

Postadress:
Inst For Ekonomi, Box 7013

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, 756 51 Ultuna , Uppsala



Loading…