Sveriges lantbruksuniversitet

Avdelningen för produktionssystem - personal


Antal sökresultat: 16
Katarina Arvidsson Segerkvist
Katarina Arvidsson Segerkvist
Forskare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67144
E-post: katarina.segerkvist@slu.se

Arbetsbeskrivning: Idisslarnutrition och produktkvalitet

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Annelie Carlsson
Annelie Carlsson
Projektledare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67137, 072-2829933
E-post: annelie.carlsson@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Jonas Dahl
Jonas Dahl
Driftledare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67127
E-post: jonas.dahl@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Frida Dahlström
Frida Dahlström
Försökstekniker vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67254
E-post: frida.dahlstrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: Försökstekniker

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Anna Hessle
Anna Hessle
Forskare FLK vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67143
E-post: anna.hessle@slu.se

Arbetsbeskrivning: Forskning och viss utbildning kring nötköttsproduktion, främst rörande utfodring och naturbetesmarker

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Kristina Holmström
Kristina Holmström
Extern resurs vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 070-358 55 30
E-post: kristina.holmstrom@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Mikaela Jardstedt
Mikaela Jardstedt
Doktorand vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67145
E-post: mikaela.jardstedt@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Matilda Johansson
Matilda Johansson
Doktorand vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67228, 073-0646323
E-post: matilda.johansson@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



David Johansson
David Johansson
Stalltekniker vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67127
E-post: david.johansson@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Lena Jönsson
Lena Jönsson
Extern resurs vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0105165212, +46706471341

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Uppsala



Anders Karlsson
Anders Karlsson
Professor vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67210
E-post: anders.h.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Karl-Ivar Kumm
Karl-Ivar Kumm
Forskningsledare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67256, 0706-589739
E-post: karl-ivar.kumm@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Elisabet Nadeau
Elisabet Nadeau
Forskningsledare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67142
E-post: elisabet.nadeau@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Dannylo Oliveira De Sousa
Dannylo Oliveira De Sousa
Forskare vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem
E-post: dannylo.sousa@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Elin Stenberg
Elin Stenberg
Doktorand vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67131, 072-5643605
E-post: elin.stenberg@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Karin Wallin
Karin Wallin
Försökstekniker vid Institutionen för husdjurens miljö och hälsa; Avdelningen för produktionssystem

Telefon: 0511-67138
E-post: karin.wallin@slu.se

Postadress:
Inst för husdjurens miljö och hälsa, Box 234

532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Loading…