Vi arbetar med arbetsvetenskap

Senast ändrad: 08 augusti 2019

Institutionen för arbetsvetenskap, ekonomi och miljöpsykologi ligger på campus SLU Alnarp utanför Malmö. Du hittar oss i Slottet, den vackra byggnaden i hjärtat av Alnarpsparken.

 

 Peter Lundqvist

Professor 
Telefon: 040-415495, 070-7296115
E-post: peter.lundqvist@slu.se

 

 

Catharina Alwall Svennefelt

Universitetsadjunkt 
Telefon: 040-415498, 070-5415405
E-post: catharina.alwall@slu.se

 

  

Eva Göransson

Forskningsassistent 
Telefon: 040-415071
E-post: eva.goransson@slu.se

 

 

 Christina Lunner Kolstrup

Prefekt och forskare 
Telefon: 040-415494, 0730-881634
E-post: christina.kolstrup@slu.se
CV-sida 

 

 Martin Melin

Forskare 
Telefon: 040-415420, 0768-347956
E-post: martin.melin@slu.se

 

 

Kerstin Nilsson
Universitetsadjunkt (tjänstledig)
Telefon: 040-415497
E-post: kerstin.nilsson@slu.se

 

Stefan Pinzke
Forskare FLK 

Telefon: 040-415493, 0730-519560
E-post: stefan.pinzke@slu.se
CV-sida


Kontaktinformation