Vi arbetar med miljöpsykologi

Senast ändrad: 28 september 2020

Institutionen för arbetsvetenskap, ekonomi och miljöpsykologi ligger på campus SLU Alnarp utanför Malmö. Du hittar oss som arbetar med miljöpsykologi i Slottet, den vackra byggnaden i hjärtat av Alnarpsparken, men även i Alnarps rehabiliteringsträdgård, ART.

Anna Bengtsson

Universitetsadjunkt 
Telefon: 040-415170
E-post: anna.bengtsson@slu.se
CV-sida

 

Porträtt på Gunnar Cerwén

Gunnar Cerwén

Postdoktor
Telefon: 0737-182797
E-post: gunnar.cerwen@slu.se
CV-sida

 

Patrik Grahn

Professor 
Telefon: 040-415425
E-post: patrik.grahn@slu.se
CV-sida

 

Mats Gyllin

Forskare
Telefon: 040-415537
E-post: mats.gyllin@slu.se
CV-sida

 

Caroline Hägerhäll

Professor och ämnesansvarig
Telefon: 040-415015
E-post:caroline.hagerhall@slu.se
 

 

Sara Kyrö Wissler

Projektkoordinator
Verksamhetschef för Rehabträdgården.
Telefon: 040-415107
E-post: sara.kyro@slu.se

 

Anna Litsmark

Universitetsadjunkt 
Telefon: 040-41 55 32
E-post: anna.litsmark@slu.se
 

 

Elizabeth Marcheschi

Universitetsadjunkt
E-post: elizabeth.marcheschi@slu.se
 
 

 

Fredrika Mårtensson

Universitetslektor 
Telefon: 040-415453, 0727-402262
E-post: fredrika.martensson@slu.se
 

 

Maria Nordström

Extern resurs 
Telefon: 040-41 55 01
E-post: maria.i.nordstrom@slu.se
 

 

Nina Oher

Doktorand 
Telefon: 040-415442
E-post: nina.oher@slu.se
 

 

Anna María Pálsdóttir

Forskare 
Telefon: 040-415536
E-post: anna.maria.palsdottir@slu.se
CV-sida

 

Vanessa Reyners   föräldraledig

Arbetsterapeut
Telefon: 040-41 52 37
E-post: vanessa.martensson@slu.se
 

 

Jonathan Stoltz

Forskningsassistent 
Telefon: +4640415497
E-post: jonathan.stoltz@slu.se

 

 

Anna Sundberg  tjänstledig

Trädgårdsingenjör
Telefon: 040-415402
E-post: anna.sundberg@slu.se
 

 

Frederik Tauchnitz

Trädgårdsmästare 
Telefon: 040-41 55 39
E-post: frederik.tauchnitz@slu.se
 

 

Mark Wales

Doktorand 
Telefon: 040-415078, 0761872287
E-post: mark.wales@slu.se
 CV-sida

 

Elisabeth von Essen

Forskare 
Telefon: 040-415529
E-post: elisabeth.von.essen@slu.se
CV-sida

 

Anna Åshage

Forskningsassistent
E-post: anna.ashage@slu.se
 
 


Kontaktinformation

caroline.hagerhall@slu.se, 040-415015

anna.bengtsson@slu.se, 040-415170

Sidansvarig: Marianne.Persson@slu.se