Sveriges lantbruksuniversitet

Forskargruppen i skogsmarkens biogeokemi


Antal sökresultat: 14
Christofer Engberg Hydén
Christofer Engberg Hydén
Miljöanalysassistent vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618672234, +46722246624
E-post: christofer.engberg.hyden@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Getachew Gemtesa Tiruneh
Getachew Gemtesa Tiruneh
Doktorand vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi
E-post: getachew.tiruneh@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Ozias Hounkpatin
Ozias Hounkpatin
Postdoktor vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618671251, +46722078562
E-post: ozias.hounkpatin@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Sabine Jordan
Sabine Jordan
Forskare vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618671946
E-post: sabine.jordan@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Erik Karltun
Erik Karltun
Forskare FLK vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618671277, +46706901277
E-post: erik.karltun@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Anna Lindahl
Anna Lindahl
Miljöanalytiker vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618671234, +46730709164
E-post: anna.lindahl@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Mattias Lundblad
Mattias Lundblad
Forskare vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618672226, +46709281287
E-post: mattias.lundblad@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Ola Löfgren
Ola Löfgren
Extern_resurs vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618673433
E-post: ola.lofgren@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Torbjörn Nilsson
Torbjörn Nilsson
Forskare FLK vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618673459
E-post: torbjorn.nilsson@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Oscar Skirfors
Oscar Skirfors
Laboratorieingenjör vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +46 18 672487, +46 73 8226922
E-post: oscar.skirfors@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Marie Spohn
Marie Spohn
Professor vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +46730321569
E-post: marie.spohn@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Johan Stendahl
Johan Stendahl
Forskare FLK vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: +4618673801
E-post: johan.stendahl@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Monika Strömgren
Monika Strömgren
Forskare vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi

Telefon: 018-672525
E-post: monika.stromgren@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Fantaw Yimer
Fantaw Yimer
Extern resurs vid Institutionen för mark och miljö; Skogsmarkens biogeokemi
E-post: fantaw.yimer@slu.se

Postadress:
Box 7014

750 07 Uppsala
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Loading…