Sveriges lantbruksuniversitet

Personal vid NJV


Antal sökresultat: 39
Mukhtar Ahmed
Mukhtar Ahmed
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 0730675037
E-post: mukhtar.ahmed@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Malin Barrlund
Malin Barrlund
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 090-7868740, 076-8337767
E-post: malin.barrlund@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Gun Bernes
Gun Bernes
Försöksledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868744
E-post: gun.bernes@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Nicklas Björn
Nicklas Björn
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 070-5269321
E-post: niklas.bjorn@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Viktor Brodin
Viktor Brodin
Tekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: 070-5902617, 070-6936047
E-post: viktor.brodin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Juana Chagas
Juana Chagas
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 070-257 65 89
E-post: juana.chagas@slu.se

Arbetsbeskrivning: Post Doc

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Shichao Chen
Shichao Chen
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling
E-post: shichao.chen@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Reija Danielsson
Reija Danielsson
Driftledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: 076-5824848
E-post: reija.danielsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Anders Eman
Anders Eman
Ekonom vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV)

Telefon: 090-786 8615
E-post: anders.eman@slu.se

Postadress:
Inst For Skoglig Genetik Och Vaxtfys.,

90183 Ume?

Petra Fant
Petra Fant
Doktorand vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel
E-post: petra.fant@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Joakim Grahn
Joakim Grahn
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: 070-283 53 47
E-post: joakim.grahn@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Abdulai Guinguina
Abdulai Guinguina
Doktorand vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868725
E-post: abdulai.guinguina@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Katarina Gustavsson
Katarina Gustavsson
Ekonom vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: 090-7868761
E-post: katarina.gustavsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Anne-Maj Gustavsson
Anne-Maj Gustavsson
Forskningsledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868717
E-post: anne-maj.gustavsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Ann-Sofi Hahlin
Ann-Sofi Hahlin
Forskningsingenjör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: 070-8228716
E-post: ann-sofi.hahlin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Mårten Hetta
Mårten Hetta
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868747
E-post: marten.hetta@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Emma Hjort
Emma Hjort
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen
E-post: emma.hjort@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Pekka Huhtanen
Pekka Huhtanen
Professor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868701
E-post: pekka.huhtanen@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Leif Karlsson
Leif Karlsson
Maskinförare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen
E-post: leif.w.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Sophie Julie Krizsan
Sophie Julie Krizsan
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868748
E-post: sophie.krizsan@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Uttam Kumar
Uttam Kumar
Postdoktor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 0907868723
E-post: uttam.kumar@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Annie Larsson
Annie Larsson
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel
E-post: annie.larsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Brooke Micke
Brooke Micke
Doktorand vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling
E-post: brooke.micke@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Abbas Mokhtarian
Abbas Mokhtarian
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: 070-349 29 40
E-post: abbas.mokhtarian@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Julien Morel
Julien Morel
Postdoktor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868724
E-post: julien.morel@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



James Mushi
James Mushi
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen
E-post: james.mushi@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Håkan Nilsson
Håkan Nilsson
Forskningsingenjör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 0768320444
E-post: hakan.nilsson@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Britt-Inger Nyberg
Britt-Inger Nyberg
Ekonomiadministratör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem
E-post: britt-inger.nyberg@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Giuseppe Onni
Giuseppe Onni
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel
E-post: giuseppe.onni@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Cecilia Palmborg
Cecilia Palmborg
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868713, 073- 803 44 36
E-post: cecilia.palmborg@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Externt



David Parsons
David Parsons
Professor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868714
E-post: david.parsons@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Karimollah Rahimi
Karimollah Rahimi
Stallförman vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: 090-7868746, 070-6936049
E-post: karim.rahimi@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Mohammad Ramin
Mohammad Ramin
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för husdjursskötsel

Telefon: 090-7868720
E-post: mohammad.ramin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Boel Sandström
Boel Sandström
Försöksledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 090-7868739, 0702613550
E-post: boel.sandstrom@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Oskar Thurén
Oskar Thurén
Ekonom vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: 090-7868742
E-post: oskar.thuren@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Olav Tjernström
Olav Tjernström
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 090-786 8116, 076-1358793
E-post: olav.tjernstrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: Försökstekniker

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Johanna Wallsten
Johanna Wallsten
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Enheten för växtodling

Telefon: 090-7868716
E-post: johanna.wallsten@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Anders Wiik
Anders Wiik
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 073 - 820 32 01
E-post: anders.wiik@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Evelina Viklund
Evelina Viklund
Försöksledare tjl vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap (NJV); Norra försöksdistriktet

Telefon: 090-7868741, 072-5387330
E-post: evelina.viklund@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Loading…