Sveriges lantbruksuniversitet

Personal vid NJV


Antal sökresultat: 39
Mukhtar Ahmed
Mukhtar Ahmed
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46730675037
E-post: mukhtar.ahmed@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Malin Barrlund
Malin Barrlund
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46907868740, +46768337767
E-post: malin.barrlund@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Gun Bernes
Gun Bernes
Försöksledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868744
E-post: gun.bernes@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Nicklas Björn
Nicklas Björn
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46705269321, +46705269321
E-post: niklas.bjorn@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Uppsala



Viktor Brodin
Viktor Brodin
Tekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46705902617, +46705902617
E-post: viktor.brodin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Jenni Burman
Jenni Burman
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46907868761, +46732902583
E-post: jenni.burman@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Juana Chagas
Juana Chagas
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46702576589
E-post: juana.chagas@slu.se

Arbetsbeskrivning: Post Doc

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Reija Danielsson
Reija Danielsson
Driftledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46765824848
E-post: reija.danielsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Emad Ehtesham
Emad Ehtesham
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel
E-post: emad.ehtesham@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Anders Eman
Anders Eman
Ekonom vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: +46907868751, +46725033276
E-post: anders.eman@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Petra Fant
Petra Fant
Doktorand vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868721
E-post: petra.fant@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Joakim Grahn
Joakim Grahn
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46702835347, +46702835347
E-post: joakim.grahn@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Abdulai Guinguina
Abdulai Guinguina
Postdoktor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868725
E-post: abdulai.guinguina@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Anne-Maj Gustavsson
Anne-Maj Gustavsson
Forskningsledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868717
E-post: anne-maj.gustavsson@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Tangi Guyader
Tangi Guyader
Extern_resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel
E-post: tangi.guyader@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Ann-Sofi Hahlin
Ann-Sofi Hahlin
Forskningsingenjör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: +46708228716, +46708228716
E-post: ann-sofi.hahlin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Mårten Hetta
Mårten Hetta
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868747
E-post: marten.hetta@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Emma Hjort
Emma Hjort
Djursjukskötare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46700433837, +46700433837
E-post: emma.hjort@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Pekka Huhtanen
Pekka Huhtanen
Professor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868701
E-post: pekka.huhtanen@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Sophie Julie Krizsan
Sophie Julie Krizsan
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868748
E-post: sophie.krizsan@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Uttam Kumar
Uttam Kumar
Postdoktor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868723
E-post: uttam.kumar@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Quentin Lardy
Quentin Lardy
Extern_resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel
E-post: quentin.lardy@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Erica Lundberg
Erica Lundberg
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46727251155, +46727251155
E-post: erica.lundberg@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Lotten Markström
Lotten Markström
Administratör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem

Telefon: +46907868731, +46761372606
E-post: lotten.markstrom@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, gemensamt,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Brooke Micke
Brooke Micke
Doktorand vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868703
E-post: brooke.micke@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Abbas Mokhtarian
Abbas Mokhtarian
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46703492940, +46703492940
E-post: abbas.mokhtarian@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Leonardo Monteiro
Leonardo Monteiro
Postdoktor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868116
E-post: leonardo.monteiro@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Julien Morel
Julien Morel
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868724, +46767637129
E-post: julien.morel@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



James Mushi
James Mushi
Stalltekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46907868710, +46738036299
E-post: james.mushi@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Håkan Nilsson
Håkan Nilsson
Forskningsingenjör vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46768320444
E-post: hakan.nilsson@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Cecilia Palmborg
Cecilia Palmborg
Forskare FLK vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868713, +46738034436
E-post: cecilia.palmborg@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



David Parsons
David Parsons
Professor vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868714
E-post: david.parsons@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Karimollah Rahimi
Karimollah Rahimi
Stallförman vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Ladugårdsdrift Röbäcksdalen

Telefon: +46907868746, +46706936049
E-post: karim.rahimi@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, Ladugårdsdrift, Röbäcksd.,

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 20 A , Umeå



Mohammad Ramin
Mohammad Ramin
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för husdjursskötsel

Telefon: +46907868720
E-post: mohammad.ramin@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, husdjursskötsel,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Boel Sandström
Boel Sandström
Försöksledare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46907868739, +46702613550
E-post: boel.sandstrom@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Olav Tjernström
Olav Tjernström
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46907868741, +46725387330
E-post: olav.tjernstrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: Försökstekniker

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Johanna Wallsten
Johanna Wallsten
Forskare vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46907868716
E-post: johanna.wallsten@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Anders Wiik
Anders Wiik
Försökstekniker vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Norra försöksdistriktet

Telefon: +46738203201
E-post: anders.wiik@slu.se

Postadress:
NJV, norra försöksdistriktet

90432 UMEÅ
Besöksadress: Verkstadsgatan 15 , Umeå



Niklas Zeiner
Niklas Zeiner
Extern resurs vid Institutionen för norrländsk jordbruksvetenskap, gem; Enheten för växtodling

Telefon: +46700983202
E-post: niklas.zeiner@slu.se

Postadress:
Inst för NJV, avd för växtodling,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Uppsala



Loading…