Hoppa till huvudinnehåll

Forskare i gruppen Skoglig mikrobiologi


Antal sökresultat: 8
Anastasiia Fetsiukh
Anastasiia Fetsiukh
Forskningsassistent vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi
E-post: anastasiia.fetsiukh@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Roger Finlay
Roger Finlay
Professor emeritus vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi
E-post: roger.finlay@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Petra Fransson
Petra Fransson
Forskare FLK vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi

Telefon: +4618-671864
E-post: petra.fransson@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Paul Kardol
Paul Kardol
Professor vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi

Telefon: +46907868398
E-post: paul.kardol@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Katharine King
Katharine King
Doktorand vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi
E-post: katharine.king@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Shahid Mahmood
Shahid Mahmood
Forskare vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi

Telefon: +4618-671875, +4676-8164432
E-post: shahid.mahmood@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Marisol Sanchez-Garcia
Marisol Sanchez-Garcia
Universitetslektor, biträdande tjl vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi

Telefon: 671804
E-post: marisol.sanchez.garcia@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Salme Timmusk
Salme Timmusk
Forskare FLK vid Institutionen för skoglig mykologi och växtpatologi; Avdelningen för skoglig mikrobiologi

Telefon: +4618-672727
E-post: salme.timmusk@slu.se

Postadress:
Skoglig mykologi och växtpatologi , Box 7026

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Almas Allé 5 , Uppsala



Loading…