Skogsmästarskolans personal

Senast ändrad: 28 februari 2019
höstlönn.jpg

Besöksadress
Herrgårdsvägen 8
739 31 Skinnskatteberg

Postadress
Box 43
739 21 Skinnskatteberg

Telefon: 0222-349 50

E-postadress: smsk@slu.se

 

Tommy Abrahamsson
Universitetsadjunkt/doktorand

Telefon: 0222 – 349 65

 tommy.abrahamsson@slu.se

     
     
 

Esbjörn Andersson
Universitetsadjunkt, koordinator uppdragsverksamhet,
stf prefekt

Telefon: 0222 – 349 53, 070 – 373 43 40

 esbjorn.andersson@slu.se

     
     
 

Per Angelstam
Professor, forskargruppen skog, landskap & samhälle

Telefon: 0222 – 349 71, 070  – 244 49 71

per.angelstam@slu.se
     
     
 

Börje Börjesson
Universitetsadjunkt, skogshushållning, programstudierektor

Telefon: 0222 – 349 54, 076 – 586 17 75

borje.borjesson@slu.se
     
     
 

Marine Elbakidze
Forskare, forskargruppen skog, landskap & samhälle

Telefon:

marine.elbakidze@slu.se
     
     
   Pablo

Pablo Garrido
Doktorand forskargruppen skog, landskap & samhälle

Telefon: 0222-349 51

 pablo.garrido@slu.se

Personlig hemsida

   

 

 

Daniel Gräns
Universitetslektor, skogshushållning

Telefon: 0222 – 349 58, 0730 –  39 38 59

daniel.grans@slu.se
     
 

Linh Hoang Thi 
Lokalvårdare

Telefon: 070 – 246 45 98 

     
     
 

Hans Högberg
Universitetslektor, skogshushållning

Telefon: 0222 – 349 57, 070  – 243 73 50

hans.hogberg@slu.se
     
      
 

Roland Larsson
Universitetsadjunkt, skogsteknik

Telefon: 0222 – 349 75, 0730 – 46 19 04

roland.larsson@slu.se
     
     
 

Anders Lindström
Professor

Telefon: 070 – 313 07 51

ali@du.se
     
     
 

Grzegorz Mikusinski 
Forskare/Docent

Telefon: 0222 – 349 56, 070 – 775 71 61

 

grzegorz.mikusinski@slu.se

Personlig hemsida

     
   

 

 

Lars Norman
Universitetsadjunkt, skogshushållning

Telefon: 0222 – 349 52, 070 – 826 32 55

lars.norman@slu.se
     
     
   Ewa

Ewa Orlikowska
Doktorand

Telefon: 070 - 354 19 70

 ewa.orlikowska@slu.se

Personlig hemsida

     
     
 

Gina Parkatti
Institutionsadministratör

Telefon: 0222 – 349 79

gina.parkatti@slu.se

      
     
 

Gitte Parkatti
IT-ansvarig

Telefon: 0222 – 349 68, 070 – 397 36 45

gitte.parkatti@slu.se

     
     
 

Staffan Stenhag
Universitetslektor, matematik & statistik, programstudierektor Skogsmästarprogrammet

Telefon: 0222 – 349 60, 070 – 639 08 59

staffan.stenhag@slu.se

 
     
      
 

Eric Sundstedt
Universitetslektor, skogshushållning

 Telefon: 0222 – 349 61, 070 – 566 95 33

eric.sundstedt@slu.se

   

 

     
 

Torgny Söderman
Universitetslektor, skogshushållning/ekonomi

Telefon: 0222 – 349 62, 070 – 230 26 46

torgny.soderman@slu.se

     
      
 

Johan Törnblom
Forskare/lärare

Telefon: 0222 – 349 59, 070 – 643 36 12

johan.tornblom@slu.se

     
     
 

Elisabeth Wallin
Doktorand

Telefon: 0223 - 77 86 47, 070 - 534 73 24

 elisabeth.wallin@slu.se

     
     
 

Torbjörn Valund
Universitetsadjunkt, skogshushållning

Telefon: 0222 – 349 55, 070 – 546 10 73

torbjorn.valund@slu.se

     

Kontaktinformation
Sidansvarig: gina.parkatti@slu.se