Hoppa till huvudinnehåll

Personal vid avdelningen för landskapsarkitektur


Antal sökresultat: 52
Åsa Ahrland
Åsa Ahrland
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672508
E-post: asa.ahrland@slu.se


Daniel Bergquist
Daniel Bergquist
Forskare vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618672576, +46707542909
E-post: daniel.bergquist@slu.se


Emma Butler
Emma Butler
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672245, +46761346387
E-post: emma.butler@slu.se


Andrew Butler
Andrew Butler
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672662
E-post: andrew.butler@slu.se


Melissa Christ
Melissa Christ
Doktorand tjl vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
Doktorand tjl vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori
E-post: melissa.cate.christ@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Andrea Conti
Andrea Conti
Doktorand vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618672661
E-post: andrea.conti@slu.se


Carla Michelle Cruz
Carla Michelle Cruz
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672513
E-post: carla.michelle.cruz@slu.se


Bodil Dahlman
Bodil Dahlman
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672538, +46703342478
E-post: bodil.dahlman@slu.se


Sylvia Dovlén
Sylvia Dovlén
Forskare vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618671910
E-post: sylvia.dovlen@slu.se


Roger Elg
Roger Elg
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618672590, +46733144862
E-post: roger.elg@slu.se


Björn Embrén
Björn Embrén
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning
E-post: bjorn.embren@slu.se


Amalia Engström
Amalia Engström
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618673511, +46737274652
E-post: amalia.engstrom@slu.se


Tomas Eriksson
Tomas Eriksson
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618672109
E-post: tomas.eriksson@slu.se


Malin Eriksson
Malin Eriksson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618671956, +460733371320
E-post: malin.eriksson@slu.se


Sofia Eskilsdotter
Sofia Eskilsdotter
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618672615, +46704566446
E-post: sofia.eskilsdotter@slu.se


Helena Espmark
Helena Espmark
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618671867
E-post: helena.espmark@slu.se


Sued Ferreira Da Silva
Sued Ferreira Da Silva
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering
E-post: sued.silva@slu.se


Marcus Hedblom
Marcus Hedblom
Professor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618671041
E-post: marcus.hedblom@slu.se


Viveka Hoff
Viveka Hoff
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618671902
E-post: viveka.hoff@slu.se


Rolf Johansson
Rolf Johansson
Professor emeritus vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: 073-8272661
E-post: rolf.johansson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lars Johansson
Lars Johansson
Prefekt, Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618671914
E-post: lars.johansson@slu.se


Paola Ledo
Paola Ledo
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671000
E-post: paola.ledo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Neva Leposa
Neva Leposa
Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672520
E-post: neva.leposa@slu.se


Kani Ava Lind
Kani Ava Lind
Doktorand vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618671998
E-post: kani.a.lind@slu.se


Anna Lundvall
Anna Lundvall
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618673512, +46736958289
E-post: anna.lundvall@slu.se


Ulla Myhr
Ulla Myhr
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672587
E-post: ulla.myhr@slu.se


Anders Mårsén
Anders Mårsén
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik
E-post: anders.marsen@slu.se


Hildegun Nilsson Varhelyi
Hildegun Nilsson Varhelyi
Professor, adjungerad vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik
E-post: hildegun.nilsson-varhelyi@slu.se


Helena Nordh
Helena Nordh
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: 073 242 94 09
E-post: helena.nordh@slu.se


Josephine Norrbo
Josephine Norrbo
Doktorand vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik
E-post: josephine.norrbo@slu.se


Anna Persson
Anna Persson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618671421
E-post: anna.persson@slu.se


Marina Queiroz
Marina Queiroz
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672511, +46701760949
E-post: marina.queiroz@slu.se


Mattias Qviström
Mattias Qviström
Professor vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672528
E-post: mattias.qvistrom@slu.se


Gudrun Rabenius
Gudrun Rabenius
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672579, +46730897035
E-post: gudrun.rabenius@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Jack Richold
Jack Richold
Forskningsamanuens vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering
E-post: jack.richold@slu.se


Anna Robling
Anna Robling
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +46707468442
E-post: anna.robling@slu.se


Johan Ronnesjö
Johan Ronnesjö
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618671752
E-post: johan.ronnesjo@slu.se


Sofia Sandqvist
Sofia Sandqvist
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618673456, +46730870215
E-post: sofia.sandqvist@slu.se


Bruno Santesson
Bruno Santesson
Universitetsadjunkt tjl vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672519, +46702501165
E-post: bruno.santesson@slu.se


Lena Steffner
Lena Steffner
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +46767842450
E-post: lena.steffner@slu.se


Örjan Stål
Örjan Stål
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning
E-post: orjan.stal@slu.se


Ella Uppala
Ella Uppala
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
E-post: ella.uppala@slu.se


Daniel Valentini
Daniel Valentini
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672149
E-post: daniel.valentini@slu.se


Josefin Wangel
Josefin Wangel
Forskare vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672518
E-post: josefin.wangel@slu.se


Sara Westerdahl
Sara Westerdahl
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672446, +46702776870
E-post: sara.westerdahl@slu.se


Vera Vicenzotti
Vera Vicenzotti
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Designteori

Telefon: +4618671928
E-post: vera.vicenzotti@slu.se


Carola Wingren
Carola Wingren
Professor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618672675, +46707104111
E-post: carola.wingren@slu.se


Maria Wisselgren
Maria Wisselgren
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Professionens praktik

Telefon: +4618671945
E-post: maria.wisselgren@slu.se


Antoienette Wärnbäck
Antoienette Wärnbäck
Forskare vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672642
E-post: antoienette.warnback@slu.se


Burcu Yigit Turan
Burcu Yigit Turan
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672533
E-post: burcu.yigit.turan@slu.se


Mia Ågren
Mia Ågren
Doktorand tjl vid Institutionen för stad och land; Landskapsarkitektur Fysisk planering

Telefon: +4618672549
E-post: mia.agren@slu.se


Petter Åkerblom
Petter Åkerblom
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; SoL, Landskapsarkitektur Landskapsförvaltning

Telefon: +4618671660
E-post: petter.akerblom@slu.se


Loading…