Kontakter

Senast ändrad: 12 januari 2018
contacts_sol.png

Ledning, administration och andra viktiga funktioner vid stad och land.

Prefekt

Lars Johansson, 018-67 19 14, lars.johansson@slu.se 

Ställföreträdande prefekt

Flora Hajdu, 018-67 21 62, flora.hajdu@slu.se 

Administrativ chef

Marithe Lindelöf, 018-67 23 48, marithe.lindelof@slu.se 

Studierektor grundutbildning

Helen Arvidsson, 018-67 19 95, helen.arvidsson@slu.se 

Studierektor forskarutbildning

Kristina Marquardt, 018-67 20 99, kristina.marquardt@slu.se 

Avdelningschef Agrarhistoria

Jesper Larsson, 018-67 18 53, jesper.larsson@slu.se 

Avdelningschef Landsbygdsutveckling

Margarita Cuadra, 018-67 11 53, margarita.cuadra@slu.se

Biträdande avdelningschef Landsbygdsutveckling

Patrik Oskarsson, 018-67 26 66 / 0763 25 30 00, patrik.oskarsson@slu.se

Avdelningschef Landskapsarkitektur

Bruno Santesson, 018-67 25 19, bruno.santesson@slu.se 

Biträdande avdelningsschef Landskapsarkitektur

Matthew Cashmore, 018-67 26 47, matthew.cashmore@slu.se

Avdelningschef Miljökommunikation

Stina Powell, 018-67 25 09, stina.powell@slu.se  

Avdelningschef Miljöintegrering
(inkl. Sidas Helpdesk för miljö och klimatförändringar)

Eva Stephansson, 018-67 26 60, eva.stephansson@slu.se

Föreståndare Centrum för naturvägledning

Eva Sandberg, 018-67 24 47, eva.sandberg@slu.se 

Forskningsledare SLU Future Food

Annsofie Wahlström, 018-671296, 076-8354813, annsofie.wahlstrom@slu.se 

Sidansvarig: anni.hoffren@slu.se