Sveriges lantbruksuniversitet

Medarbetare vid avdelningen för agrarhistoria


Antal sökresultat: 13
Martin Andersson
Martin Andersson
Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria
E-post: martin.a.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Kristofer Jupiter
Kristofer Jupiter
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618672655
E-post: kristofer.jupiter@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Marta Karlström
Marta Karlström
Amanuens grundutbildning vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria
E-post: marta.karlstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Jesper Larsson
Jesper Larsson
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618671853
E-post: jesper.larsson@slu.se

Postadress:
Agrarhistoriska avdelningen, Box 7013

75007 UPPSALA
Besöksadress: Johan Brauners väg 3 , Uppsala



Carin Martiin
Carin Martiin
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618671711
E-post: carin.martiin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Janken Myrdal
Janken Myrdal
Professor emeritus vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Agrarhistoria

Telefon: +4618671662
E-post: janken.myrdal@slu.se


Kristina Nordéus
Kristina Nordéus
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Agrarhistoria

Telefon: +4618671785, +32472750192
E-post: kristina.nordeus@slu.se


Cristina Prytz
Cristina Prytz
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618671790, +4670366697
E-post: cristina.prytz@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Eva-Lotta Päiviö Sjaunja
Eva-Lotta Päiviö Sjaunja
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria
E-post: eva-lotta.paivio.sjaunja@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Martin Skoglund
Martin Skoglund
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618672601
E-post: martin.skoglund@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Jakob Starlander
Jakob Starlander
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618672506
E-post: jakob.starlander@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Patrick Svensson
Patrick Svensson
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618673549
E-post: patrick.svensson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Clas Tollin
Clas Tollin
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

Telefon: +4618671665, +46706091486
E-post: clas.tollin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land
Box 7012
750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Loading…