Hoppa till huvudinnehåll
Sveriges lantbruksuniversitet

Medarbetare vid avdelningen för landskapsarkitektur


Antal sökresultat: 58
Åsa Ahrland
Åsa Ahrland
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672508
E-post: asa.ahrland@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Alnarp



Thorbjörn Andersson
Thorbjörn Andersson
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671000, +46734129236
E-post: thorbjorn.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Daniel Bergquist
Daniel Bergquist
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672576, +46707542909
E-post: daniel.bergquist@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Per Bergs Dödsbo
Per Bergs Dödsbo
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672513
E-post: per.berg@slu.se


Emma Butler
Emma Butler
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672245, +46761346387
E-post: emma.butler@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27



Andrew Butler
Andrew Butler
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672662
E-post: andrew.butler@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Melissa Christ
Melissa Christ
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: melissa.cate.christ@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Andrea Conti
Andrea Conti
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672661
E-post: andrea.conti@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Bodil Dahlman
Bodil Dahlman
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672538, +46703342478
E-post: bodil.dahlman@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sylvia Dovlén
Sylvia Dovlén
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671910
E-post: sylvia.dovlen@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Roger Elg
Roger Elg
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672590, +46733144862
E-post: roger.elg@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Björn Embrén
Björn Embrén
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: bjorn.embren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Amalia Engström
Amalia Engström
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618673511, +46737274652
E-post: amalia.engstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Tomas Eriksson
Tomas Eriksson
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672109
E-post: tomas.eriksson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Malin Eriksson
Malin Eriksson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671956, +460733371320
E-post: malin.eriksson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sofia Eskilsdotter
Sofia Eskilsdotter
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672615, +46704566446
E-post: sofia.eskilsdotter@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Helena Espmark
Helena Espmark
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671867
E-post: helena.espmark@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sued Ferreira Da Silva
Sued Ferreira Da Silva
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: sued.silva@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Andrew Gallagher
Andrew Gallagher
Projektkoordinator vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: andrew.gallagher@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Madeleine Granvik
Madeleine Granvik
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671950
E-post: madeleine.granvik@slu.se


Marcus Hedblom
Marcus Hedblom
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671041
E-post: marcus.hedblom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Viveka Hoff
Viveka Hoff
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671902
E-post: viveka.hoff@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Rolf Johansson
Rolf Johansson
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: 073 -8272661
E-post: rolf.johansson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lars Johansson
Lars Johansson
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671914
E-post: lars.johansson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Paola Ledo
Paola Ledo
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671000
E-post: paola.ledo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Neva Leposa
Neva Leposa
Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672520
E-post: neva.leposa@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Kani Ava Lind
Kani Ava Lind
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671998
E-post: kani.a.lind@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anna Lundvall
Anna Lundvall
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618673512, +46736958289
E-post: anna.lundvall@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Carla Michelle Cruz
Carla Michelle Cruz
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
E-post: carla.michelle.cruz@slu.se


Carla Michelle Cruz
Carla Michelle Cruz
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
E-post: dubblett.1.carla.michelle.cruz@slu.se


Ulla Myhr
Ulla Myhr
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672587
E-post: ulla.myhr@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anders Mårsén
Anders Mårsén
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: anders.marsen@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Hildegun Nilsson Varhelyi
Hildegun Nilsson Varhelyi
Professor, adjungerad vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: hildegun.nilsson-varhelyi@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Helena Nordh
Helena Nordh
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: 073 242 94 09
E-post: helena.nordh@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Josephine Norrbo
Josephine Norrbo
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: josephine.norrbo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Thomas Oles
Thomas Oles
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672664
E-post: thomas.oles@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anna Persson
Anna Persson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671421
E-post: anna.persson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Marina Queiroz
Marina Queiroz
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672511, +46701760949
E-post: marina.queiroz@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Mattias Qviström
Mattias Qviström
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672528
E-post: mattias.qvistrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Gudrun Rabenius
Gudrun Rabenius
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672579, +46730897035
E-post: gudrun.rabenius@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anna Robling
Anna Robling
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +46707468442
E-post: anna.robling@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Johan Ronnesjö
Johan Ronnesjö
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671752
E-post: johan.ronnesjo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Linus Rosén
Linus Rosén
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672060, +46730280524
E-post: linus.rosen@slu.se


Sofia Sandqvist
Sofia Sandqvist
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618673456, +46730870215
E-post: sofia.sandqvist@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Bruno Santesson
Bruno Santesson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672519, +46702501165
E-post: bruno.santesson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lena Steffner
Lena Steffner
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +46767842450
E-post: lena.steffner@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Örjan Stål
Örjan Stål
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur
E-post: orjan.stal@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Ella Uppala
Ella Uppala
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Landskapsarkitektur
E-post: ella.uppala@slu.se


Daniel Valentini
Daniel Valentini
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672149
E-post: daniel.valentini@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Josefin Wangel
Josefin Wangel
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672518
E-post: josefin.wangel@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sara Westerdahl
Sara Westerdahl
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672446, +46702776870
E-post: sara.westerdahl@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Vera Vicenzotti
Vera Vicenzotti
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671928
E-post: vera.vicenzotti@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Alnarp



Carola Wingren
Carola Wingren
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672675, +46707104111
E-post: carola.wingren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Maria Wisselgren
Maria Wisselgren
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671945
E-post: maria.wisselgren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Antoienette Wärnbäck
Antoienette Wärnbäck
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672642
E-post: antoienette.warnback@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Burcu Yigit Turan
Burcu Yigit Turan
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672533
E-post: burcu.yigit.turan@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Mia Ågren
Mia Ågren
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618672549
E-post: mia.agren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Petter Åkerblom
Petter Åkerblom
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för Landskapsarkitektur

Telefon: +4618671660
E-post: petter.akerblom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Loading…