Sveriges lantbruksuniversitet

Medarbetare vid avdelningen för miljökommunikation


Antal sökresultat: 29
Maria Arpe
Maria Arpe
Kommunikatör vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672066, +46730421687
E-post: maria.arpe@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Hanna Bergeå
Hanna Bergeå
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672182
E-post: hanna.bergea@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Malin Bäckman
Malin Bäckman
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672759
E-post: malin.backman@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Camilo Calderon
Camilo Calderon
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672619
E-post: camilo.calderon@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anke Fischer
Anke Fischer
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618673556
E-post: anke.fischer@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Ann Grubbström
Ann Grubbström
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671848, +46768366280
E-post: ann.grubbstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Per Haglind
Per Haglind
Extern_resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672622
E-post: per.haglind@slu.se


Lars Hallgren
Lars Hallgren
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672584
E-post: lars.hallgren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lara Hensle
Lara Hensle
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671747
E-post: lara.hensle@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sara Holmgren
Sara Holmgren
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618673804
E-post: sara.holmgren@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sofie Joosse
Sofie Joosse
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671965
E-post: sofie.joosse@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Annette Löf
Annette Löf
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672796
E-post: annette.lof@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Emily Montgomerie
Emily Montgomerie
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: emily.montgomerie@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Amelia Mutter
Amelia Mutter
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671989
E-post: amelia.mutter@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Fanny Möckel
Fanny Möckel
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: fanny.mockel@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Helena Nordström Källström
Helena Nordström Källström
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672016
E-post: helena.kallstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Charlotte Ponzelar
Charlotte Ponzelar
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: charlotte.ponzelar@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Stina Powell
Stina Powell
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672509
E-post: stina.powell@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Kaisa Raitio
Kaisa Raitio
Forskare FLK vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672696
E-post: kaisa.raitio@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Malte Rödl
Malte Rödl
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: malte.rodl@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Nadarajah Sriskandarajah
Nadarajah Sriskandarajah
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: nadarajah.sriskandarajah@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Jacob Strandell
Jacob Strandell
Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: jacob.strandell@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Christoffer Söderlund Kanarp
Christoffer Söderlund Kanarp
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671996, +46732627767
E-post: christoffer.soderlund@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lara Tickle
Lara Tickle
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672588, +46707968633
E-post: lara.tickle@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Lotten Westberg
Lotten Westberg
Forskare FLK vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618671932, +46702163072
E-post: lotten.westberg@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Sara Westerdahl
Sara Westerdahl
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation

Telefon: +4618672446, +46702776870
E-post: sara.westerdahl@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Martin Westin
Martin Westin
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: martin.westin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Erica von Essen
Erica von Essen
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: erica.von.essen@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Therese Åhlvik
Therese Åhlvik
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för miljökommunikation
E-post: therese.ahlvik@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Loading…