Sveriges lantbruksuniversitet

Personal


Antal sökresultat: 61
Eric Agestam
Eric Agestam
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415192, 070-6761023
E-post: eric.agestam@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Marta Agostinelli
Marta Agostinelli
Handläggare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415116, 0700437802
E-post: marta.agostinelli@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jorge Aldea
Jorge Aldea
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415176
E-post: jorge.aldea@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Karin Amsten
Karin Amsten
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0730-654702
E-post: karin.amsten@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mostarin Ara
Mostarin Ara
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415195
E-post: mostarin.ara@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Giulia Attocchi
Giulia Attocchi
Handläggare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415194
E-post: giulia.attocchi@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ignacio Barbeito
Ignacio Barbeito
Forskare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415167
E-post: ignacio.barbeito@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Göran Bergqvist
Göran Bergqvist
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap
E-post: goran.e.bergqvist@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mimmi Blomquist
Mimmi Blomquist
Forskningsassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415121, 0737001970
E-post: mimmi.blomquist@slu.se

Arbetsbeskrivning: Forskningsassistent

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Vilis Brukas
Vilis Brukas
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415198
E-post: vilis.brukas@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jörg Brunet
Jörg Brunet
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415184
E-post: jorg.brunet@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Henrik Böhlenius
Henrik Böhlenius
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415178
E-post: henrik.bohlenius@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Michelle Cleary
Michelle Cleary
Forskare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415181
E-post: michelle.cleary@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Igor Drobyshev
Igor Drobyshev
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415199
E-post: igor.drobyshev@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Katarina Ekegren
Katarina Ekegren
Kommunikatör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415121, 0739-751303
E-post: katarina.ekegren@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per-Magnus Ekö
Per-Magnus Ekö
Forskningsledare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415191
E-post: per.magnus.eko@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mohammed Ahmed Omer Elsafy
Mohammed Ahmed Omer Elsafy
Laboratorieassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0738-923638
E-post: mohammed.elsafy@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mattias Engman
Mattias Engman
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415467
E-post: mattias.engman@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Annika Felton
Annika Felton
Forskare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415177
E-post: annika.felton@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Adam Felton
Adam Felton
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415171
E-post: adam.felton@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Pär Fornling
Pär Fornling
Kommunikatör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415122
E-post: par.fornling@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per Gemmel
Per Gemmel
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415159, 070-2875084
E-post: pelle.gemmel@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Marjan Ghasemkhani
Marjan Ghasemkhani
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415197
E-post: marjan.ghasemkhani@slu.se

Arbetsbeskrivning: On maternity leave

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Martin Goude
Martin Goude
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415396
E-post: martin.goude@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Kent Hansson
Kent Hansson
Tekniker vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415103
E-post: kent.hansson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per-Ola Hedwall
Per-Ola Hedwall
Forskare, Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415187
E-post: per-ola.hedwall@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Emma Holmström
Emma Holmström
Forskningsassistent, Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415114
E-post: emma.holmstrom@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Violeta Kokos
Violeta Kokos
Institutionsadministratör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415172
E-post: violeta.kokos@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jakob Lagerstedt
Jakob Lagerstedt
Systemerare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 018-673177
E-post: jakob.lagerstedt@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Delphine Lariviere
Delphine Lariviere
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0709118766
E-post: delphine.lariviere@slu.se

Arbetsbeskrivning: Industri doktorand

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Matts Lindbladh
Matts Lindbladh
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415196
E-post: matts.lindbladh@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Isak Lodin
Isak Lodin
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415118, 072-7317867
E-post: isak.lodin@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mikolaj Lula
Mikolaj Lula
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415195
E-post: mikolaj.lula@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Magnus Löf
Magnus Löf
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415119
E-post: magnus.lof@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Leif Mattsson
Leif Mattsson
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0768-357478
E-post: leif.mattsson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Professor emeritus

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Externt



Desiree Mattsson
Desiree Mattsson
Koordinator vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415188, 070-8793655
E-post: desiree.mattsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Werner Mbongo
Werner Mbongo
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0708-351106
E-post: werner.mbongo@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Magnus Mossberg
Magnus Mossberg
Systemerare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415158
E-post: magnus.mossberg@slu.se

Arbetsbeskrivning: Systemutvecklare, IT-samordnare

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Zhanna Möller
Zhanna Möller
Ekonom vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415123
E-post: zhanna.moller@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mats Niklasson
Mats Niklasson
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415199, 0732-747530
E-post: mats.niklasson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Urban Nilsson
Urban Nilsson
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415193, 070-3465192
E-post: urban.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Oscar Nilsson
Oscar Nilsson
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415189
E-post: oscar.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per Oden
Per Oden
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415394
E-post: per.christer.oden@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Umeå



Klas Pernebratt
Klas Pernebratt
Assistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap
E-post: klas.pernebratt@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Lisa Petersson
Lisa Petersson
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415197
E-post: lisa.petersson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Linda Petersson
Linda Petersson
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415115
E-post: linda.petersson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jonas Rönnberg
Jonas Rönnberg
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415179, 070-6727643
E-post: jonas.ronnberg@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Carl Salk
Carl Salk
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040415330
E-post: carl.salk@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ola Sallnäs
Ola Sallnäs
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 070-6222648
E-post: ola.sallnas@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Emma Sandell Festin
Emma Sandell Festin
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415396
E-post: emma.sandell@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Wiebke Schulz
Wiebke Schulz
Forskningsassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 0702-295902
E-post: wiebke.schulz@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Meelis Seedre
Meelis Seedre
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415186
E-post: meelis.seedre@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jens Peter Skovsgaard
Jens Peter Skovsgaard
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415128
E-post: jps@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Guilherme Stecher Justiniano Pinto
Guilherme Stecher Justiniano Pinto
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415180
E-post: guilherme.pinto@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Narayanan Subramanian
Narayanan Subramanian
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 018-672199
E-post: narayanan.subramanian@slu.se

Postadress:
ArtDatabanken, Box 7007

75007 UPPSALA
Besöksadress: Almas allé 8E , Alnarp



Mulualem Tigabu
Mulualem Tigabu
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415315
E-post: mulualem.tigabu@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Renats Trubins
Renats Trubins
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415183
E-post: renats.trubins@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jaime Uria Diez
Jaime Uria Diez
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415124
E-post: jaime.uria.diez@slu.se

Arbetsbeskrivning: Forest ecology

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Adrian Villalobos
Adrian Villalobos
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415131, 0722031433
E-post: adrian.villalobos@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Johanna Witzell
Johanna Witzell
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415185, 070-2950820
E-post: johanna.witzell@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Khaled Youssef
Khaled Youssef
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 040-415180
E-post: khaled.youssef@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp