Sveriges lantbruksuniversitet

Personal


Antal sökresultat: 66
Eric Agestam
Eric Agestam
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415192, +46706761023
E-post: eric.agestam@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jorge Aldea
Jorge Aldea
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415176
E-post: jorge.aldea@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mostarin Ara
Mostarin Ara
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415195
E-post: mostarin.ara@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Giulia Attocchi
Giulia Attocchi
Projektkoordinator vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415194
E-post: giulia.attocchi@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ignacio Barbeito
Ignacio Barbeito
Forskare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415167
E-post: ignacio.barbeito@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Göran Bergqvist
Göran Bergqvist
Extern_resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46706061448
E-post: goran.e.bergqvist@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3



Hanna Bernö
Hanna Bernö
Extern_resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415131
E-post: hanna.berno@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mimmi Blomquist
Mimmi Blomquist
Administratör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415121, +46737001970
E-post: mimmi.blomquist@slu.se

Arbetsbeskrivning: Forskningsassistent

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Vilis Brukas
Vilis Brukas
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415198
E-post: vilis.brukas@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jörg Brunet
Jörg Brunet
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415184
E-post: jorg.brunet@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Henrik Böhlenius
Henrik Böhlenius
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415178
E-post: henrik.bohlenius@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Michelle Cleary
Michelle Cleary
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415181
E-post: michelle.cleary@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Amanda De Castro Segtowich
Amanda De Castro Segtowich
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415188
E-post: amanda.segtowich@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Joan Diaz Calafat
Joan Diaz Calafat
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415118
E-post: joan.diaz.calafat@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Igor Drobyshev
Igor Drobyshev
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415199
E-post: igor.drobyshev@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Katarina Ekegren
Katarina Ekegren
Kommunikatör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415121, +46739751303
E-post: katarina.ekegren@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per-Magnus Ekö
Per-Magnus Ekö
Forskningsledare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415191
E-post: per.magnus.eko@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mohammed Ahmed Omer Elsafy
Mohammed Ahmed Omer Elsafy
Laboratorieassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46738923638
E-post: mohammed.elsafy@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ola Eriksson
Ola Eriksson
Senior Adviser vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: 090-7868378, 070-6440004
E-post: ola.eriksson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Skoglig planering

Postadress:
Institutionen för skoglig resurshushållning
Avdelningen för skoglig planering
901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Annika Felton
Annika Felton
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415177
E-post: annika.felton@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Adam Felton
Adam Felton
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415171
E-post: adam.felton@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Pär Fornling
Pär Fornling
Kommunikatör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415122
E-post: par.fornling@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per Gemmel
Per Gemmel
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46702875084
E-post: pelle.gemmel@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Martin Goude
Martin Goude
Doktorand tjl vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415396
E-post: martin.goude@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Kent Hansson
Kent Hansson
Tekniker vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415103
E-post: kent.hansson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per-Ola Hedwall
Per-Ola Hedwall
Forskare, Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415187
E-post: per-ola.hedwall@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Karin Hjelm
Karin Hjelm
Universitetslektor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415330
E-post: karin.hjelm@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Sara Hoff
Sara Hoff
Administratör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415121
E-post: sara.hoff@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Uppsala



Emma Holmström
Emma Holmström
Forskningsassistent, Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415114
E-post: emma.holmstrom@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Axelina Jonsson
Axelina Jonsson
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415189
E-post: axelina.jonsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Laura Juvany Canovas
Laura Juvany Canovas
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415186
E-post: laura.juvany.canovas@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Samuel Keith
Samuel Keith
Fältassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap
E-post: samuel.keith@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Tatiana Klisho
Tatiana Klisho
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415180
E-post: tatiana.klisho@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Violeta Kokos
Violeta Kokos
Institutionsadministratör vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415172
E-post: violeta.kokos@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Delphine Lariviere
Delphine Lariviere
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46709118766
E-post: delphine.lariviere@slu.se

Arbetsbeskrivning: Industri doktorand

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Matts Lindbladh
Matts Lindbladh
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415196
E-post: matts.lindbladh@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Isak Lodin
Isak Lodin
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415171, +46727317867
E-post: isak.lodin@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Noelia López-García
Noelia López-García
Doktorand MSCA vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415467
E-post: noelia.lopez.garcia@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mikolaj Lula
Mikolaj Lula
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415395, +46732451804
E-post: mikolaj.lula@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Magnus Löf
Magnus Löf
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415119
E-post: magnus.lof@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Leif Mattsson
Leif Mattsson
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46768357478
E-post: leif.mattsson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Professor emeritus

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Externt



Magnus Mossberg
Magnus Mossberg
Systemerare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415158
E-post: magnus.mossberg@slu.se

Arbetsbeskrivning: Systemutvecklare, IT-samordnare

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Zhanna Möller
Zhanna Möller
Ekonom vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415123
E-post: zhanna.moller@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Mats Niklasson
Mats Niklasson
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46732747530
E-post: mats.niklasson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Urban Nilsson
Urban Nilsson
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415193, +46703465192
E-post: urban.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Oscar Nilsson
Oscar Nilsson
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415194
E-post: oscar.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ida Nordström
Ida Nordström
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46703319456
E-post: ida.nordstrom@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Per Oden
Per Oden
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415394
E-post: per.christer.oden@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Umeå



Klas Pernebratt
Klas Pernebratt
Assistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415116
E-post: klas.pernebratt@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Lisa Petersson
Lisa Petersson
Forskningsassistent vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415159
E-post: lisa.petersson@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Carmen Romeralo
Carmen Romeralo
Postdoktor MSCA vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415115, +46793349605
E-post: carmen.romeralo.tapia@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jonas Rönnberg
Jonas Rönnberg
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415179, +46706727643
E-post: jonas.ronnberg@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Carl Salk
Carl Salk
Forskare vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415117
E-post: carl.salk@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ola Sallnäs
Ola Sallnäs
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +46706222648
E-post: ola.sallnas@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Patrick Sherwood
Patrick Sherwood
Extern resurs vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415115
E-post: patrick.sherwood@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jens Peter Skovsgaard
Jens Peter Skovsgaard
Professor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415128
E-post: jps@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Guilherme Stecher Justiniano Pinto
Guilherme Stecher Justiniano Pinto
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415120
E-post: guilherme.pinto@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Narayanan Subramanian
Narayanan Subramanian
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415315
E-post: narayanan.subramanian@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Renats Trubins
Renats Trubins
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415183
E-post: renats.trubins@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Jaime Uria Diez
Jaime Uria Diez
Postdoktor vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415124
E-post: jaime.uria.diez@slu.se

Arbetsbeskrivning: Forest ecology

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Ida Wallin
Ida Wallin
Koordinator vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap
E-post: ida.wallin@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Adrian Villalobos
Adrian Villalobos
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415177, +46722031433
E-post: adrian.villalobos@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Johanna Witzell
Johanna Witzell
Forskare FLK vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415185, +46702950820
E-post: johanna.witzell@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Gudmund Peter Vollbrecht
Gudmund Peter Vollbrecht
Professor, adjungerad vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap
E-post: gudmund.vollbrecht@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Khaled Youssef
Khaled Youssef
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415180
E-post: khaled.youssef@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Andis Zvirgzdins
Andis Zvirgzdins
Doktorand vid Institutionen för sydsvensk skogsvetenskap

Telefon: +4640415197, +46730752536
E-post: andis.zvirgzdins@slu.se

Postadress:
Inst för sydsvensk skogsvetenskap, Box 49

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 3 , Alnarp



Loading…