Sveriges lantbruksuniversitet

Personal inom växtekologi


Antal sökresultat: 18
Anneli Adler
Anneli Adler
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi
E-post: anneli.adler@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



James Ajal
James Ajal
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018 - 671420
E-post: james.ajal@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Herman Berghuijs
Herman Berghuijs
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi
E-post: herman.berghuijs@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Helena Bötker
Helena Bötker
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672523
E-post: helena.botker@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Iris Dahlin
Iris Dahlin
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672354
E-post: iris.dahlin@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lena Färeby
Lena Färeby
Laboratorieassistent vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672523, 073-6920676
E-post: lena.fareby@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Robert Glinwood
Robert Glinwood
Forskare FLK vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672342
E-post: robert.glinwood@slu.se

Arbetsbeskrivning: växt-insekt interaktioner, insekt ekologi, hållbar växtskydd

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Stefanie Hoeber
Stefanie Hoeber
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672349
E-post: stefanie.hoeber@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ida Kollberg
Ida Kollberg
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi
E-post: ida.kollberg@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Tobias Lindblom
Tobias Lindblom
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672349, 0704-917030
E-post: tobias.lindblom@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Hui Liu
Hui Liu
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018 - 672311
E-post: hui.liu@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Xiangyu Luan
Xiangyu Luan
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018 - 672311
E-post: xiangyu.luan@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Dimitrije Markovic
Dimitrije Markovic
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018 - 672338
E-post: dimitrije.markovic@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Paula Persson
Paula Persson
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672358, 070-5324817
E-post: paula.persson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Växtpatologi med fokus på spridningen av patogener och utvecklingen av växtsjukdomar i fält, i skilda odlingssystem. Utvecklar och använder molekylära diagnos- och detektionssystem.

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Diana Rubene
Diana Rubene
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672377
E-post: diana.rubene@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Lucia Tamburino
Lucia Tamburino
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018 - 672338
E-post: lucia.tamburino@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Martin Weih
Martin Weih
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-672543, 070-3822543
E-post: martin.weih@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Giulia Vico
Giulia Vico
Forskare, Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Enheten för växtekologi

Telefon: 018-671418
E-post: giulia.vico@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala