Hoppa till huvudinnehåll
Sveriges lantbruksuniversitet

Personal Växtproduktionsekologi


Antal sökresultat: 70
Anneli Adler
Anneli Adler
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +46707175861
E-post: anneli.adler@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



James Ajal
James Ajal
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618671420
E-post: james.ajal@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Robert Andersson
Robert Andersson
Datatekniker vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672908
E-post: robert.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lars Andersson
Lars Andersson
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618673366, +46703443976
E-post: lars.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maoya Bassiouni
Maoya Bassiouni
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: maoya.bassiouni@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Göran Bergkvist
Göran Bergkvist
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618672910, +46703443462
E-post: goran.bergkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lisa Beste
Lisa Beste
Kommunikatör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli
E-post: lisa.beste@slu.se

Postadress:
Institutionen för växtproduktionsekologi

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ullalena Boström
Ullalena Boström
Forskningsledare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618671449
E-post: ullalena.bostrom@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maria Bywall
Maria Bywall
Administrativ chef vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618673106
E-post: maria.bywall@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Jonathan Cope
Jonathan Cope
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: jonathan.cope@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Alessio Costa
Alessio Costa
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: alessio.costa@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Steffen Dahlke
Steffen Dahlke
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi
E-post: steffen.dahlke@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Claes Davidsson
Claes Davidsson
Försökstekniker vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618671150, +46725116077
E-post: claes.davidsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Fatima El Khosht
Fatima El Khosht
Forskningsassistent vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: 018-672354
E-post: fatima.el.khosht@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Håkan Fogelfors
Håkan Fogelfors
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi

Telefon: +4618671400, +46703443980
E-post: hakan.fogelfors@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Johannes Forkman
Johannes Forkman
Universitetslektor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618671410
E-post: johannes.forkman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lena Färeby
Lena Färeby
Laboratorieassistent vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672523, +46736920676
E-post: lena.fareby@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Robert Glinwood
Robert Glinwood
Forskare FLK vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672342
E-post: robert.glinwood@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Carolyn Glynn
Carolyn Glynn
Senior Advisor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671051
E-post: carolyn.glynn@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lorena De Jesus Guardia Velarde
Lorena De Jesus Guardia Velarde
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: lorena.guardia@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Jannie Hagman
Jannie Hagman
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671423
E-post: jannie.hagman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Åsa Hahnsson
Åsa Hahnsson
Institutionsadministratör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli
E-post: asa.hahnsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Magnus Halling
Magnus Halling
Forskningsledare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671429, +46703211094
E-post: magnus.halling@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Birger Hjelm
Birger Hjelm
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Avdelningen för odlingssystem/lövträd

Telefon: +4618672313, +46762270058
E-post: birger.hjelm@slu.se


Joel Jensen
Joel Jensen
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +46907868727, +46725070797
E-post: joel.jensen@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ortrud Jäck
Ortrud Jäck
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672310, 0725669776
E-post: ortrud.jack@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Almir Karacic
Almir Karacic
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövträdsodling

Telefon: +4618671871
E-post: almir.karacic@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ida Karlsson
Ida Karlsson
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618671806
E-post: ida.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maria Kedmark
Maria Kedmark
Försökstekniker vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671412, +46727041605
E-post: maria.kedmark@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ida Kollberg
Ida Kollberg
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: ida.kollberg@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Elsa Lagerquist
Elsa Lagerquist
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672055, +460705582901
E-post: elsa.lagerqvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Marcos Lana
Marcos Lana
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672054, +46705382755
E-post: marcos.lana@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Per-Erik Larsson
Per-Erik Larsson
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli
E-post: per-erik.larsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Anna Larsson
Anna Larsson
Universitetsadjunkt, adjungerad vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +46768004930
E-post: anna.m.larsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Torbjörn Leuchovius
Torbjörn Leuchovius
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618671825
E-post: torbjorn.leuchovius@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Hui Liu
Hui Liu
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672311
E-post: hui.liu@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Anneli Lundkvist
Anneli Lundkvist
Universitetslektor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618672712, +46703443977
E-post: anneli.lundkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Klara Löfkvist
Klara Löfkvist
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)
E-post: klara.lofkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



John Löfkvist
John Löfkvist
Föreståndare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618671427, +46702465504
E-post: john.lofkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ewa Magnuski
Ewa Magnuski
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671499
E-post: ewa.magnuski@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Dimitrije Markovic
Dimitrije Markovic
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Avdelningen för odlingssystem/lövträd

Telefon: +4618672338
E-post: dimitrije.markovic@slu.se


Alexander Menegat
Alexander Menegat
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618671850
E-post: alexander.menegat@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Holger Metzler
Holger Metzler
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: holger.metzler@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Blas Mola-Yudego
Blas Mola-Yudego
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövträdsodling

Telefon: +4618672306
E-post: blas.mola@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Nilla Nilsdotter-Linde
Nilla Nilsdotter-Linde
Universitetsadjunkt vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671431, +46706627405
E-post: nilla.nilsdotter-linde@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Libére Nkurunziza
Libére Nkurunziza
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672418
E-post: libere.nkurunziza@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Nils-Erik Nordh
Nils-Erik Nordh
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672561
E-post: nils-erik.nordh@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Janne Nordlund Othén
Janne Nordlund Othén
Kommunikatör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)

Telefon: +4618671794, +46727029288
E-post: janne.nordlund.othen@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Birgitta Norén
Birgitta Norén
Institutionsadministratör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672606
E-post: birgitta.noren@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Per Nyman
Per Nyman
Systemman vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671417, +46705797767
E-post: per.nyman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Hanna Olsson
Hanna Olsson
Försökstekniker vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation
E-post: hanna.olsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Tove Ortman
Tove Ortman
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618673405
E-post: tove.ortman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Paula Persson
Paula Persson
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Avdelningen för odlingssystem/jordbruk

Telefon: +4618672358, +46705324817
E-post: paula.persson@slu.se


Moritz Reckling
Moritz Reckling
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: moritz.reckling@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Rafaelle Reumaux
Rafaelle Reumaux
Doktorand vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: rafaelle.reumaux@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Diana Rubene
Diana Rubene
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672377
E-post: diana.rubene@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Eva Salomon
Eva Salomon
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)
E-post: eva.salomon@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Per Sandin
Per Sandin
Universitetslektor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618673342
E-post: per.sandin@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Louise Simann
Louise Simann
Institutionsekonom vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672571
E-post: louise.simann@slu.se

Postadress:
Inst för husdjursgenetik, gemensam avd, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Johanna Spångberg
Johanna Spångberg
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)

Telefon: +4618672551, +46730885053
E-post: johanna.spangberg@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Frederick Lothrop Stoddard
Frederick Lothrop Stoddard
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: frederick.lothrop.stoddard@slu.se


Fiona Tang
Fiona Tang
Postdoktor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: fiona.tang@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Karin Ullven
Karin Ullven
Redaktör vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)

Telefon: +4618671696, +46706561696
E-post: karin.ullven@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ann-Charlotte Wallenhammar
Ann-Charlotte Wallenhammar
Forskare vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +46703291781
E-post: ann-charlotte.wallenhammar@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Carl Johan Wallenqvist
Carl Johan Wallenqvist
Försökstekniker vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618671315, +46722472631
E-post: carl.johan.wallenqvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Martin Weih
Martin Weih
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672543, +46703822543
E-post: martin.weih@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Theo Verwijst
Theo Verwijst
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Lövträdsodling

Telefon: +4618672550
E-post: theo.verwijst@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Giulia Vico
Giulia Vico
Universitetslektor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618671418
E-post: giulia.vico@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maria Wivstad
Maria Wivstad
Extern resurs vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Centrum för ekologisk produktion och konsumtion (Epok)

Telefon: +4618671409, +46706771409
E-post: maria.wivstad@slu.se


Ingrid Öborn
Ingrid Öborn
Professor vid Institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671274, +46703703705
E-post: ingrid.oborn@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Loading…