Hoppa till huvudinnehåll

Personal Växtproduktionsekologi


Antal sökresultat: 70
Anneli Adler
Anneli Adler
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +46707175861
E-post: anneli.adler@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Robert Andersson
Robert Andersson
Datatekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672908
E-post: robert.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lars Andersson
Lars Andersson
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618673366, +46703443976
E-post: lars.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maoya Bassiouni
Maoya Bassiouni
Gästforskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: maoya.bassiouni@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Fede Berckx
Fede Berckx
Postdoktor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
Postdoktor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: fede.berckx@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala


Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Göran Bergkvist
Göran Bergkvist
Professor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618672910, +46703443462
E-post: goran.bergkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lisa Beste
Lisa Beste
Kommunikatör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli
E-post: lisa.beste@slu.se

Postadress:
Institutionen för växtproduktionsekologi

75007 Uppsala
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ullalena Boström
Ullalena Boström
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671449
E-post: ullalena.bostrom@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Maria Bywall
Maria Bywall
Administrativ chef vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618673106, +46761114665
E-post: maria.bywall@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Jonathan Cope
Jonathan Cope
Postdoktor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672249, +46733135277
E-post: jonathan.cope@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Alessio Costa
Alessio Costa
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: alessio.costa@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Iris Dahlin
Iris Dahlin
Forskningsingenjör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +46703819858
E-post: iris.dahlin@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Steffen Dahlke
Steffen Dahlke
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Claes Davidsson
Claes Davidsson
Försökstekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618673460, +46725116077
E-post: claes.davidsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Fatima El Khosht
Fatima El Khosht
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: 018-672354
E-post: fatima.el.khosht@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Håkan Fogelfors
Håkan Fogelfors
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618671400, +46703443980
E-post: hakan.fogelfors@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Johannes Forkman
Johannes Forkman
Universitetslektor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618671410
E-post: johannes.forkman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Robert Glinwood
Robert Glinwood
Forskare FLK vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672342
E-post: robert.glinwood@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Carolyn Glynn
Carolyn Glynn
Prefekt, Senior Advisor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671051
E-post: carolyn.glynn@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Lorena De Jesus Guardia Velarde
Lorena De Jesus Guardia Velarde
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: lorena.guardia@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Åsa Hahnsson
Åsa Hahnsson
Institutionsadministratör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671087
E-post: asa.hahnsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Magnus Halling
Magnus Halling
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671429, +46703211094
E-post: magnus.halling@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Yanzhe Hu
Yanzhe Hu
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: yanzhe.hu@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Joel Jensen
Joel Jensen
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618673219, +467305202199
E-post: joel.jensen@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ortrud Jäck
Ortrud Jäck
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Sortprovning

Telefon: +4618672310, 0725669776
E-post: ortrud.jack@slu.se


Almir Karacic
Almir Karacic
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövträdsodling

Telefon: +4618671871
E-post: almir.karacic@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ida Karlsson
Ida Karlsson
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618671806
E-post: ida.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maria Kedmark
Maria Kedmark
Försökstekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671412, +46727041605
E-post: maria.kedmark@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ida Kollberg
Ida Kollberg
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: ida.kollberg@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Elsa Lagerquist
Elsa Lagerquist
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672055, +460705582901
E-post: elsa.lagerqvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Marcos Lana
Marcos Lana
Universitetslektor, biträdande vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672054, +46705382755
E-post: marcos.lana@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Torbjörn Leuchovius
Torbjörn Leuchovius
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618671825
E-post: torbjorn.leuchovius@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Hui Liu
Hui Liu
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672311
E-post: hui.liu@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Xiangyu Luan
Xiangyu Luan
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi/Lövträd

Telefon: +4618672311
E-post: xiangyu.luan@slu.se


Anneli Lundkvist
Anneli Lundkvist
Universitetslektor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618672712, +46703443977
E-post: anneli.lundkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Klara Löfkvist
Klara Löfkvist
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; SLU Ekologisk produktion och konsumtion, Epok
E-post: klara.lofkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



John Löfkvist
John Löfkvist
Föreståndare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618671427, +46702465504
E-post: john.lofkvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ewa Magnuski
Ewa Magnuski
Forskningsingenjör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618671499
E-post: ewa.magnuski@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Sandra Makaita Madamombe
Sandra Makaita Madamombe
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: sandra.makaita.madamombe@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16



Alexander Menegat
Alexander Menegat
Universitetslektor, biträdande vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618671850
E-post: alexander.menegat@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Holger Metzler
Holger Metzler
Postdoktor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: holger.metzler@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Juliette Nguyen
Juliette Nguyen
Fältassistent vid institutionen för växtproduktionsekologi
E-post: juliette.nguyen@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Nilla Nilsdotter-Linde
Nilla Nilsdotter-Linde
Universitetsadjunkt vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671431, +46706627405
E-post: nilla.nilsdotter-linde@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Libére Nkurunziza
Libére Nkurunziza
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618672418
E-post: libere.nkurunziza@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Nils-Erik Nordh
Nils-Erik Nordh
Forskningsingenjör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672561
E-post: nils-erik.nordh@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Janne Nordlund Othén
Janne Nordlund Othén
Kommunikatör vid institutionen för växtproduktionsekologi; SLU Ekologisk produktion och konsumtion, Epok

Telefon: +4618671794, +46727029288
E-post: janne.nordlund.othen@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Birgitta Norén
Birgitta Norén
Institutionsadministratör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672606
E-post: birgitta.noren@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Per Nyman
Per Nyman
Systemman vid institutionen för växtproduktionsekologi; Fältforsk

Telefon: +4618671417, +46705797767
E-post: per.nyman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Hanna Olsson
Hanna Olsson
Försökstekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618672086, +46700368165
E-post: hanna.olsson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Tove Ortman
Tove Ortman
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Ogräsekologi

Telefon: +4618673405
E-post: tove.ortman@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Paula Persson
Paula Persson
Professor emerita vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672358, +46705324817
E-post: paula.persson@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Moritz Reckling
Moritz Reckling
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: moritz.reckling@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Rafaelle Reumaux
Rafaelle Reumaux
Doktorand vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: rafaelle.reumaux@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Diana Rubene
Diana Rubene
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672377
E-post: diana.rubene@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Per Sandin
Per Sandin
Universitetslektor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618673342
E-post: per.sandin@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Louise Simann
Louise Simann
Institutionsekonom vid institutionen för växtproduktionsekologi; Kansli

Telefon: +4618672571
E-post: louise.simann@slu.se

Postadress:
Inst för husdjursgenetik, gemensam avd, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Johanna Spångberg
Johanna Spångberg
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; SLU Ekologisk produktion och konsumtion, Epok

Telefon: +4618672551, +46730885053
E-post: johanna.spangberg@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Frederick Lothrop Stoddard
Frederick Lothrop Stoddard
Gästforskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem
E-post: frederick.lothrop.stoddard@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Fiona Tang
Fiona Tang
Gästforskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi
E-post: fiona.tang@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Karin Ullven
Karin Ullven
Redaktör vid institutionen för växtproduktionsekologi; SLU Ekologisk produktion och konsumtion, Epok

Telefon: +4618671696, +46706561696
E-post: karin.ullven@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ann-Charlotte Wallenhammar
Ann-Charlotte Wallenhammar
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +46703291781
E-post: ann-charlotte.wallenhammar@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Karl Wallenqvist
Karl Wallenqvist
Försökstekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: 018-671426, 076-1165887
E-post: karl.wallenqvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Carl Johan Wallenqvist
Carl Johan Wallenqvist
Försökstekniker vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövsta Fältforskningsstation

Telefon: +4618671315, +46722472631
E-post: carl.johan.wallenqvist@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Martin Weih
Martin Weih
Professor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672543, +46703822543
E-post: martin.weih@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Theo Verwijst
Theo Verwijst
Professor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Lövträdsodling

Telefon: +4618672550
E-post: theo.verwijst@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Giulia Vico
Giulia Vico
Universitetslektor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618671418
E-post: giulia.vico@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Maria Wivstad
Maria Wivstad
Extern resurs vid institutionen för växtproduktionsekologi; SLU Ekologisk produktion och konsumtion, Epok

Telefon: +4618671409, +46706771409
E-post: maria.wivstad@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Niklas Zeiner
Niklas Zeiner
Forskningsingenjör vid institutionen för växtproduktionsekologi; Sortprovning

Telefon: 018-672318, 0761268296
E-post: niklas.zeiner@slu.se


Yuval Zelnik
Yuval Zelnik
Forskare vid institutionen för växtproduktionsekologi; Växtekologi

Telefon: +4618672409
E-post: yuval.zelnik@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Ingrid Öborn
Ingrid Öborn
Professor vid institutionen för växtproduktionsekologi; Agrara odlingssystem

Telefon: +4618671274, +46703703705
E-post: ingrid.oborn@slu.se

Postadress:
Inst för växtproduktionsekologi, Box 7043

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 16 , Uppsala



Loading…