Sveriges lantbruksuniversitet

Sök anställd


Antal sökresultat: 69
Erik Alexandersson
Erik Alexandersson
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415338
E-post: erik.alexandersson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Linnea Almqvist
Linnea Almqvist
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: linnea.almqvist@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Peter Anderson
Peter Anderson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415299
E-post: peter.anderson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Erik Andreasson
Erik Andreasson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415349
E-post: erik.andreasson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Roula Arafeh
Roula Arafeh
Forskningsbiträde vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 0722563623
E-post: roula.arafeh@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Paul Becher
Paul Becher
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415305
E-post: paul.becher@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marie Bengtsson
Marie Bengtsson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415308
E-post: marie.bengtsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Göran Birgersson
Göran Birgersson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 00
E-post: goeran.birgersson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sophie Brouwer
Sophie Brouwer
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 070-302 68 27
E-post: sophie.brouwer@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Maja Brus-Szkalej
Maja Brus-Szkalej
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040415332
E-post: maja.brus@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Daniel Buchvaldt Amby
Daniel Buchvaldt Amby
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: daniel.amby@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Alberto Maria Cattaneo
Alberto Maria Cattaneo
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 99
E-post: albertomaria.cattaneo@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Aneth David Mwakilili
Aneth David Mwakilili
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +255757075507
E-post: aneth.david@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Teun Dekker
Teun Dekker
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415306
E-post: teun.dekker@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Paul Egan
Paul Egan
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415162
E-post: paul.egan@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Björn Eriksson
Björn Eriksson
Doktorand tjl vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: bjorn.eriksson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Ilich Figueroa
Ilich Figueroa
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: ilich.figueroa@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Mette Frimodt Hansen
Mette Frimodt Hansen
Fältassistent vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: mette.frimodt.hansen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Laura Grenville-Briggs Didymus
Laura Grenville-Briggs Didymus
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 52 47
E-post: laura.grenville.briggs@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Veronica Hederström
Veronica Hederström
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 0709-285863
E-post: veronica.hederstrom@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marie Hermy
Marie Hermy
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: marie.hermy@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sharon Hill
Sharon Hill
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415379, 0707-726394
E-post: sharon.hill@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Annika Hinze
Annika Hinze
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: annika.hinze@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Benjamin Houot
Benjamin Houot
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: benjamin.houot@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Rickard Ignell
Rickard Ignell
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415311
E-post: rickard.ignell@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Miriam Frida Karlsson
Miriam Frida Karlsson
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415379
E-post: miriam.karlsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Kristina Karlsson Green
Kristina Karlsson Green
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415268
E-post: kristina.karlsson.green@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Zaid Khan
Zaid Khan
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: zaid.khan@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Nam Kieu Phuong
Nam Kieu Phuong
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: nam.kieu.phuong@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Alexander Koc
Alexander Koc
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: alexander.koc@slu.se

Postadress:
Växtförädling, Box 101

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Tuuli-Marjaana Koski
Tuuli-Marjaana Koski
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +358 407719168
E-post: tuuli.marjaana.koski@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Charles Kwadha
Charles Kwadha
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: charles.kwadha@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Åsa Lankinen
Åsa Lankinen
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415367
E-post: asa.lankinen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Mattias Larsson
Mattias Larsson
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415310, 073-2445388
E-post: mattias.larsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sebastian Larsson Herrera
Sebastian Larsson Herrera
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: sebastian.larsson.herrera@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marit Lenman
Marit Lenman
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415317, 070-2966659
E-post: marit.lenman@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Dong Liang
Dong Liang
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 33
E-post: dong.liang@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Erland Liljeroth
Erland Liljeroth
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415567
E-post: erland.liljeroth@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Patric Lindqvist-Reis
Patric Lindqvist-Reis
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: patric.lindqvist.reis@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Bi Juin Loong
Bi Juin Loong
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 99
E-post: bi.juin.loong@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Elisabeth Marling
Elisabeth Marling
Forskningsassistent vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415309, 0705-915309
E-post: elisabeth.marling@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Salla Marttila
Salla Marttila
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415522
E-post: salla.marttila@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Helena Mattisson
Helena Mattisson
Forskningsassistent vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 33
E-post: helena.mattisson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Cassidy Million
Cassidy Million
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: cassidy.million@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Mia Mogren
Mia Mogren
Laboratorieingenjör vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415332
E-post: mia.mogren@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Mikael Molander
Mikael Molander
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415235, 0768-677093
E-post: mikael.molander@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Hadis Mostafanezhad
Hadis Mostafanezhad
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 33
E-post: hadis.mostafanezhad@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Anne Muola
Anne Muola
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: anne.muola@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Priscilla Olayide
Priscilla Olayide
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: priscilla.olayide@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Julien Pelletier
Julien Pelletier
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: julien.pelletier@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Joakim Pålsson
Joakim Pålsson
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040415256
E-post: joakim.palsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Vetukuri Ramesh
Vetukuri Ramesh
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040415340
E-post: ramesh.vetukuri@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Guillermo Rehermann
Guillermo Rehermann
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: guillermo.rehermann@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Svante Resjö
Svante Resjö
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415317
E-post: svante.resjo@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Santosh Revadi
Santosh Revadi
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415249
E-post: revadi.santosh@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Fredrik Schlyter
Fredrik Schlyter
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415303
E-post: fredrik.schlyter@slu.se

Arbetsbeskrivning: VÄXTSKYDDSEKOLOGI & Växtskyddsbiologi: KEMISK EKOLOGI hos växtätare ffa SKOGSINSEKTER

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Diya Sen
Diya Sen
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 33
E-post: diya.sen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Maria Sousa
Maria Sousa
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: maria.sousa@slu.se

Postadress:
Biosystem och Teknologi, Box 103

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Jeltje Stam
Jeltje Stam
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: jeltje.stam@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Johan A. Stenberg
Johan A. Stenberg
Universitetslektor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-41 53 78, 070-6220042
E-post: johan.stenberg@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Anaïs Tallon
Anaïs Tallon
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: anais.tallon@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marco Tasin
Marco Tasin
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040415320
E-post: marco.tasin@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



William Walker
William Walker
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415228
E-post: william.b.walker.iii@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Minggang Wang
Minggang Wang
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: minggang.wang@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Eu Sheng Wang
Eu Sheng Wang
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: eu.sheng.wang@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Daniela Weber
Daniela Weber
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415235
E-post: daniela.weber@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Peter Witzgall
Peter Witzgall
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415307
E-post: peter.witzgall@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Betelehem Wondwosen
Betelehem Wondwosen
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16



Muhammad Awais Zahid
Muhammad Awais Zahid
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 0447459206369
E-post: muhammad.awais.zahid@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp