Jump to main content

We work at the SLU University Library

Number of search results: 54

  • Daniel Albertsson

    Daniel Albertsson

    Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618671099, +46703911476
    E-mail: daniel.albertsson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Alnarp
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Lisa Almqvist

    Lisa Almqvist

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +46907868454, +46705487166
    E-mail: lisa.almqvist@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket

    901 83 Umeå
    Visiting address: Skogsmarksgränd , Umeå
  • Martina Andersson Löfqvist

    Martina Andersson Löfqvist

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618672856, +46722080516
    E-mail: martina.andersson.lofqvist@slu.se

  • Kristoffer Antonsson

    Kristoffer Antonsson

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4618672314
    E-mail: kristoffer.antonsson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Mikaela Asplund

    Mikaela Asplund

    Coordinator at the Library; DMS

    Telephone: +46907868321
    E-mail: mikaela.asplund@slu.se

  • Kerstin Belin

    Kerstin Belin

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4640415046, +46722096092
    E-mail: kerstin.belin@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Britt Marie Bergquist

    Britt Marie Bergquist

    Senior Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618672254
    E-mail: britt.marie.bergquist@slu.se

  • Katarina Böhme Evengård

    Katarina Böhme Evengård

    Senior Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4640415051, +46730583448
    E-mail: katarina.evengard@slu.se

  • Jenny Casey Eriksson

    Jenny Casey Eriksson

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4640415049
    E-mail: jenny.casey.eriksson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Anna Cigwald Lööf

    Anna Cigwald Lööf

    Senior Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618672836
    E-mail: anna.cigwald.loof@slu.se

  • Kitte Dahrén

    Kitte Dahrén

    Librarian at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +4618673508
    E-mail: kitte.dahren@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    75007 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Olof Dannberg

    Olof Dannberg

    Senior Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4640415059, +46725386109
    E-mail: olof.dannberg@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Alnarp
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Helena De Maré

    Helena De Maré

    Library Assistant at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4640415053
    E-mail: helena.de.mare@slu.se

  • Michael Eklund

    Michael Eklund

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618673484
    E-mail: michael.eklund@slu.se

  • Alejandro Engelmann

    Alejandro Engelmann

    Systems Analyst at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618673427, +46705863108
    E-mail: alejandro.engelmann@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Christer Enkvist

    Christer Enkvist

    Systems Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618671042, +46702566053
    E-mail: christer.enkvist@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Simon Hallstan

    Simon Hallstan

    Communications Officer at the Library; DMS

    Telephone: +4618671306, +46735615236
    E-mail: simon.hallstan@slu.se

  • Lousia Hatamian

    Lousia Hatamian

    Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618672393
    E-mail: lousia.hatamian@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Uppsala
    Box 7071
    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas allé 12 , Uppsala
  • Ida Hedin

    Ida Hedin

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618672259, +46761252950
    E-mail: ida.hedin@slu.se

  • Malin Jenslin

    Malin Jenslin

    Head of Division at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +4618672082
    E-mail: malin.jenslin@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Agneta Lind

    Agneta Lind

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618671077
    E-mail: agneta.lind@slu.se

  • Hanna Lindroos

    Hanna Lindroos

    Head of Division at the Library; DMS

    Telephone: +4618672838, +46702585978
    E-mail: hanna.lindroos@slu.se

  • Jürg Brendan Logue

    Jürg Brendan Logue

    Business Developer at the Library; DMS

    Telephone: +18672880, +46730830763
    E-mail: jurg.brendan.logue@slu.se

  • Tomas Lundén

    Tomas Lundén

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4651167041
    E-mail: tomas.lunden@slu.se

    Postal address:
    SLU, Forskningshuset
    Box 234
    532 23 Skara
    Visiting address: Gråbrödragatan 19 , Skara
  • Kee Lundqvist

    Kee Lundqvist

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: 1097, +46705651282
    E-mail: kee.lundqvist@slu.se

  • Linn Malmros

    Linn Malmros

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +46907868341, +46736628656
    E-mail: linn.malmros@slu.se

  • David Minguillo Brehaut

    David Minguillo Brehaut

    Bibliometric analyst at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    E-mail: david.minguillo@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 7071
    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas allé 12 , Uppsala
  • Isabelle Nesterud

    Isabelle Nesterud

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618673506
    E-mail: isabelle.nesterud@slu.se

  • Henrik Niemi

    Henrik Niemi

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: 090-7868115, 073-0780862
    E-mail: henrik.mikael.niemi@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket

    901 83 Umeå
    Visiting address: Skogsmarksgränd , Umeå
  • Peter Nilén

    Peter Nilén

    Head of Division at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +46708655227
    E-mail: peter.nilen@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 51

    230 53 Alnarp
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Jessica Nilsson

    Jessica Nilsson

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    E-mail: jessica.nilsson@slu.se

  • Åsa Ode

    Åsa Ode

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4640415047
    E-mail: asa.m.ode@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Anders Olsson

    Anders Olsson

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +46907868468, +46703760506
    E-mail: anders.e.ohlsson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket

    901 83 Umeå
    Visiting address: Skogsmarksgränd , Umeå
  • Frida Oxford

    Frida Oxford

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +46907868491
    E-mail: frida.oxford@slu.se

  • Maja Pelve

    Maja Pelve

    Business Developer at the Library; DMS

    Telephone: +46736154806
    E-mail: maja.pelve@slu.se

  • Nils Persson

    Nils Persson

    Systems Developer at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +46907868779, +46761498616
    E-mail: nils.persson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Umeå
    Skogsmarksgränd 17
    90183 Umeå
  • Malin Persson

    Malin Persson

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618673417
    E-mail: malin.j.persson@slu.se

  • Jonas Petersson

    Jonas Petersson

    Librarian at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618673415
    E-mail: jonas.petersson@slu.se

  • Jennifer Salomonsson

    Jennifer Salomonsson

    Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618672163, +46705093994
    E-mail: jennifer.salomonsson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Uppsala
    Box 7071
    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas allé 12 , Uppsala
  • Love Strandberg

    Love Strandberg

    Head of Division at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +4618671566, +46735996751
    E-mail: love.strandberg@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    75007 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Carl-Johan Syrén

    Carl-Johan Syrén

    Systems Developer at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4618671088
    E-mail: carl-johan.syren@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Camilla Söderquist

    Camilla Söderquist

    Head of Division at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4640415048
    E-mail: camilla.soderquist@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Marcus Söderström

    Marcus Söderström

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +46761475272
    E-mail: marcus.soderstrom@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket

    901 83 Umeå
    Visiting address: Skogsmarksgränd , Umeå
  • Ida Taberman

    Ida Taberman

    Business Developer at the Library; DMS

    Telephone: +46907868216
    E-mail: ida.taberman@slu.se

  • Jannie Teinler

    Jannie Teinler

    Communications Officer at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +4618671895, +46705746787
    E-mail: jannie.teinler@slu.se

  • Ylva Toljander

    Ylva Toljander

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4518673498, +46722270948
    E-mail: ylva.toljander@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 7071
    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas allé 12 , Uppsala
  • Cissi Ulfsdotter Bortes

    Cissi Ulfsdotter Bortes

    Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +46907868491, +46733545357
    E-mail: cissi.ulfsdotter.bortes@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Umeå
    Skogsmarksgränd 17
    90183 Umeå
  • Ingela Wahlgren

    Ingela Wahlgren

    Librarian at the Library; Avdelningen Verksamhetsstöd

    Telephone: +4640415074, +46722494545
    E-mail: ingela.wahlgren@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket Alnarp
    Box 190
    23422 Lomma
    Visiting address: Sundsvägen 6 C , Alnarp
  • Linda Vidlund

    Linda Vidlund

    Chief Librarian at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +4618673407
    E-mail: linda.vidlund@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    75007 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Anja Vikingson

    Anja Vikingson

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    E-mail: anja.vikingson@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket
    Box 7071
    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas allé 12 , Uppsala
  • Maria Wiklund

    Maria Wiklund

    Language Coordinator at the Library; Avdelningen pedagogiskt stöd och lärandemiljöer

    Telephone: +46907868426, +46722325332
    E-mail: maria.wiklund@slu.se

  • Eva Wikström

    Eva Wikström

    Librarian at the Library; Avdelningen forskningsstöd

    Telephone: +4618671091
    E-mail: eva.wikstrom@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket, Box 7071

    750 07 Uppsala
    Visiting address: Almas Allé 12 , Uppsala
  • Cecilia Yttergren

    Cecilia Yttergren

    Librarian at the Library; Biblioteket ledning

    Telephone: +46907868654
    E-mail: cecilia.yttergren@slu.se

    Postal address:
    SLU-biblioteket

    901 83 Umeå
    Visiting address: Skogsmarksgränd , Umeå
  • Hanna Östholm

    Hanna Östholm

    Business Developer at the Library; DMS

    Telephone: +4618672368
    E-mail: hanna.ostholm@slu.se

Loading…