Hoppa till huvudinnehåll

Vi jobbar på SLU-biblioteket


Antal sökresultat: 55
Daniel Albertsson
Daniel Albertsson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4618671099, +46703911476
E-post: daniel.albertsson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket Alnarp
Box 190
23422 Alnarp

Lisa Almqvist
Lisa Almqvist
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +46907868454, +46705487166
E-post: lisa.almqvist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Martina Andersson Löfqvist
Martina Andersson Löfqvist
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4618672856, +46722080516
E-post: martina.andersson.lofqvist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Kristoffer Antonsson
Kristoffer Antonsson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4618672314
E-post: kristoffer.antonsson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Mikaela Asplund
Mikaela Asplund
Koordinator vid Biblioteket; DCU

Telefon: +46907868321
E-post: mikaela.asplund@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Kerstin Belin
Kerstin Belin
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4640415046, +46722096092
E-post: kerstin.belin@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 51
230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Britt Marie Bergquist
Britt Marie Bergquist
Bibliotekarie 1:e vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +4618672254
E-post: britt.marie.bergquist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Marie Bergqvist
Marie Bergqvist
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support
E-post: marie.bergqvist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Katarina Böhme Evengård
Katarina Böhme Evengård
Bibliotekarie 1:e vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +4640415051, +46730583448
E-post: katarina.evengard@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 51
230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Jenny Casey Eriksson
Jenny Casey Eriksson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4640415049
E-post: jenny.casey.eriksson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 51
230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Anna Cigwald Lööf
Anna Cigwald Lööf
Bibliotekarie 1:e vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618672836
E-post: anna.cigwald.loof@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Kitte Dahrén
Kitte Dahrén
Bibliotekarie vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +4618673508
E-post: kitte.dahren@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Olof Dannberg
Olof Dannberg
Bibliotekarie 1:e vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4640415059, +46725386109
E-post: olof.dannberg@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket Alnarp
Box 190
23422 Alnarp

Helena De Maré
Helena De Maré
Biblioteksass vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4640415053
E-post: helena.de.mare@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 190
23422 Alnarp

Michael Eklund
Michael Eklund
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618673484
E-post: michael.eklund@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Olof Eliasson
Olof Eliasson
Bibliotekarie vid Biblioteket
E-post: olof.eliasson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket Alnarp, Avd f Rummet och Support
Box 190
23422 Lomma
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Alejandro Engelmann
Alejandro Engelmann
Systemanalytiker vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4618673427, +46705863108
E-post: alejandro.engelmann@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Christer Enkvist
Christer Enkvist
Systembibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4618671042, +46702566053
E-post: christer.enkvist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Olof Frank
Olof Frank
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4618671375
E-post: olof.frank@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Simon Hallstan
Simon Hallstan
Kommunikatör, Miljöanalysspecialist vid Biblioteket; DCU

Telefon: +4618671306, +46735615236
E-post: simon.hallstan@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Lousia Hatamian
Lousia Hatamian
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618672393
E-post: lousia.hatamian@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Cissi Jansson
Cissi Jansson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618675287, +46733545357
E-post: cissi.jansson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Malin Jenslin
Malin Jenslin
Avdelningschef vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +4618672082
E-post: malin.jenslin@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Agneta Lind
Agneta Lind
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618671077
E-post: agneta.lind@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Hanna Lindroos
Hanna Lindroos
Avdelningschef vid Biblioteket; DMS

Telefon: +4618672838, +46702585978
E-post: hanna.lindroos@slu.se

Postadress:
Alams Allé 18 A

75651 Uppsala

Agneta Lindsten
Agneta Lindsten
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4618673420, +46725209391
E-post: agneta.lindsten@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Jürg Brendan Logue
Jürg Brendan Logue
Verksamhetsutvecklare vid Biblioteket; DCU

Telefon: +18672880, +46730830763
E-post: jurg.brendan.logue@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Tomas Lundén
Tomas Lundén
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4651167041
E-post: tomas.lunden@slu.se

Postadress:
SLU, Forskningshuset
Box 234
532 23 Skara
Besöksadress: Gråbrödragatan 19 , Skara



Jenny Lundgren
Jenny Lundgren
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd
E-post: jenny.lundgren@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Kee Lundqvist
Kee Lundqvist
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: 1097, +46705651282
E-post: kee.lundqvist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Sarah Meier
Sarah Meier
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618672259, +46761025227
E-post: sarah.meier@slu.se

Postadress:
Biblioteket, Uppsala

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



David Minguillo Brehaut
David Minguillo Brehaut
Bibliometriker vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd
E-post: david.minguillo@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Isabelle Nesterud
Isabelle Nesterud
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd
E-post: isabelle.nesterud@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Henrik Niemi
Henrik Niemi
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: 090-7868115, 073-0780862
E-post: henrik.mikael.niemi@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Peter Nilén
Peter Nilén
Avdelningschef vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +46708655227
E-post: peter.nilen@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 51

230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Åsa Ode
Åsa Ode
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +4640415047
E-post: asa.m.ode@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 51
230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Anders Olsson
Anders Olsson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +46907868468, +46703760506
E-post: anders.e.ohlsson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Linn Ottosson Malmros
Linn Ottosson Malmros
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +46907868341, +46736628656
E-post: linn.ottosson.malmros@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Frida Oxford
Frida Oxford
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +46907868491
E-post: frida.oxford@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Malin Persson
Malin Persson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +4618673417
E-post: malin.j.persson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Jonas Petersson
Jonas Petersson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +4618673415
E-post: jonas.petersson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Anders Pettersson
Anders Pettersson
Extern resurs vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4622234967, 072-2049612
E-post: anders.n.pettersson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 190
23422 Alnarp

Jennifer Salomonsson
Jennifer Salomonsson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Biblioteksrummet och support

Telefon: +4618672163, +46705093994
E-post: jennifer.salomonsson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Linnéa Stenson
Linnéa Stenson
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4640415173, +46722497446
E-post: linnea.stenson@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket Uppsala
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Alnarp



Carl-Johan Syrén
Carl-Johan Syrén
Systemutvecklare vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4618671088
E-post: carl-johan.syren@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Camilla Söderquist
Camilla Söderquist
Avdelningschef vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +4640415048
E-post: camilla.soderquist@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 51

230 53 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 6 C , Alnarp



Ida Taberman
Ida Taberman
Verksamhetsutvecklare vid Biblioteket; DCU

Telefon: +46907868216
E-post: ida.taberman@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Jannie Teinler
Jannie Teinler
Kommunikatör vid Biblioteket; Språkverkstaden

Telefon: +4618671895, +46705746787
E-post: jannie.teinler@slu.se


Ylva Toljander
Ylva Toljander
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4518673498, +46722270948
E-post: ylva.toljander@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Ingela Wahlgren
Ingela Wahlgren
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen Verksamhetsstöd

Telefon: +4640415074, +46722494545
E-post: ingela.wahlgren@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket Alnarp
Box 190
23422 Alnarp

Linda Vidlund
Linda Vidlund
Överbibliotekarie vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +4618673407
E-post: linda.vidlund@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

75007 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Maria Wiklund
Maria Wiklund
Språkkoordinator vid Biblioteket; Avdelningen utbildningsstöd

Telefon: +46907868426, +46722325332
E-post: maria.wiklund@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Eva Wikström
Eva Wikström
Bibliotekarie vid Biblioteket; Avdelningen forskningsstöd

Telefon: +4618671091
E-post: eva.wikstrom@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket, Box 7071

750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas Allé 12 , Uppsala



Cecilia Yttergren
Cecilia Yttergren
Bibliotekarie vid Biblioteket; Biblioteket ledning

Telefon: +46907868654
E-post: cecilia.yttergren@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Hanna Östholm
Hanna Östholm
Verksamhetsutvecklare vid Biblioteket; DCU

Telefon: +4618672368
E-post: hanna.ostholm@slu.se

Postadress:
SLU-biblioteket
Box 7071
750 07 Uppsala
Besöksadress: Almas allé 12 , Uppsala



Loading…