Sveriges lantbruksuniversitet

Personal vid Institutionen för skogsekonomi


Antal sökresultat: 20
Torbjörn Andersson
Torbjörn Andersson
Forskningsassistent vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-673518, 072-55 77 097
E-post: torbjorn.e.andersson@slu.se

Arbetsbeskrivning: Stf prefekt DELTID: Övergripande ekonomi- och personalfrågor; bokslut, budget, uppföljning, kodplan, infrastruktur, anställningar DELTID: Undervisning skogsindustriella programmet

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Uppsala



Mona Bonta Bergman
Mona Bonta Bergman
Kommunikatör vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868156, 0722-112466
E-post: mona.bonta.bergman@slu.se

Arbetsbeskrivning: Arbetar för forskningsprogrammet PlusMinus, centrumbildningen CERE under institutionen för skogsekonomi samt för programmet Skogliga Hållbarhetsanalyser och projektet Historiska data från Rikskogstaxering under institutionen för skoglig resurshushållning.

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Kjell Göran Bostedt
Kjell Göran Bostedt
Forskare FLK vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7865027, 0703141487
E-post: goran.bostedt@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Runar Brännlund
Runar Brännlund
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7866270
E-post: runar.brannlund@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg



Ola Carlen
Ola Carlen
Universitetslektor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868423, 070-203 32 42
E-post: ola.carlen@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Brian Danley
Brian Danley
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0720030617
E-post: brian.danley@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Peichen Gong
Peichen Gong
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868492, 0730-591255
E-post: peichen.gong@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Jinggang Guo
Jinggang Guo
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0703369936
E-post: jinggang.guo@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Chandra Krishnamurthy
Chandra Krishnamurthy
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: chandra.kiran@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Bengt Kriström
Bengt Kriström
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-786 8448, 070-5378227
E-post: bengt.kristrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: NATURRESURSEKONOMI, SAMHÄLLSEKONOMISKA LÖNSAMHETSBEDÖMNINGAR

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Anders Lindhagen
Anders Lindhagen
Forskare FLK vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-673840, 070-211 52 68
E-post: anders.lindhagen@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Uppsala



Tommy Lundgren
Tommy Lundgren
Forskare FLK vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7866910
E-post: tommy.lundgren@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Cecilia Mark-Herbert
Cecilia Mark-Herbert
Universitetslektor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-671709, 070-3661419
E-post: cecilia.mark-herbert@slu.se

Arbetsbeskrivning: Lärare i marknadsföring och (Corporate Responsibility) miljömanagment (Docent)

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Uppsala



Simon Oja
Simon Oja
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-786 8195, 072-2345291
E-post: simon.oja@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Marco Persichina
Marco Persichina
Postdoktor vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: marco.persichina@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Monica Phillips
Monica Phillips
Assistent vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868331, 0702242748
E-post: monica.phillips@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Anders Roos
Anders Roos
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018671564, 0739840705
E-post: anders.roos@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Uppsala



Sandra Schusser
Sandra Schusser
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0702002738
E-post: sandra.schusser@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Uppsala



Rune Simonsen
Rune Simonsen
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: rune.simonsen@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Camilla Widmark
Camilla Widmark
Forskare vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868596, 0702929018
E-post: camilla.widmark@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå