Sveriges lantbruksuniversitet

Personal vid Institutionen för skogsekonomi


Antal sökresultat: 20
Francisco X Aguilar Cabezas
Francisco X Aguilar Cabezas
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: +46072-247 9538
E-post: francisco.aguilar@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Torbjörn Andersson
Torbjörn Andersson
Forskningsassistent vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-673518, 072-55 77 097
E-post: torbjorn.e.andersson@slu.se

Arbetsbeskrivning: DELTID: Övergripande ekonomi- och personalfrågor; bokslut, budget, uppföljning, kodplan, infrastruktur, anställningar DELTID: Undervisning skogsindustriella programmet

Postadress:
Box 7060

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, våning 3 , Uppsala



Oben Bayrak
Oben Bayrak
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: oben.bayrak@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Mona Bonta Bergman
Mona Bonta Bergman
Kommunikatör vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0730-347 379
E-post: mona.bonta.bergman@slu.se

Arbetsbeskrivning: Arbetar för forskningsprogrammet PlusMinus, centrumbildningen CERE under institutionen för skogsekonomi samt för programmet Skogliga Hållbarhetsanalyser och projektet Historiska data från Rikskogstaxering under institutionen för skoglig resurshushållning.

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Göran Bostedt
Göran Bostedt
Forskare vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7865027, 0703141487
E-post: goran.bostedt@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Runar Brännlund
Runar Brännlund
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7866270
E-post: runar.brannlund@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg



Ola Carlen
Ola Carlen
Universitetslektor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868423, 070-203 32 42
E-post: ola.carlen@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Brian Danley
Brian Danley
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0720030617
E-post: brian.danley@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Peichen Gong
Peichen Gong
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868492, 0730-591255
E-post: peichen.gong@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Amare Teklay Hailu
Amare Teklay Hailu
Extern resurs vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 070-4021 548
E-post: amare.teklay.hailu@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Xiao Hu
Xiao Hu
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: xiao.hu@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Ann-Katrin Israelsson
Ann-Katrin Israelsson
Institutionsadministratör vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-786 8331, 070-675 0558
E-post: ann.katrin.israelsson@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Chandra Krishnamurthy
Chandra Krishnamurthy
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: chandra.kiran@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Bengt Kriström
Bengt Kriström
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-786 8448, 070-5378227
E-post: bengt.kristrom@slu.se

Arbetsbeskrivning: NATURRESURSEKONOMI, SAMHÄLLSEKONOMISKA LÖNSAMHETSBEDÖMNINGAR

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Anders Lindhagen
Anders Lindhagen
Forskare FLK vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-673840, 070-211 52 68
E-post: anders.lindhagen@slu.se

Postadress:
Box 7060

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, våning 3 , Uppsala



Cecilia Mark-Herbert
Cecilia Mark-Herbert
Universitetslektor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018-671709, 070-3661419
E-post: cecilia.mark-herbert@slu.se

Arbetsbeskrivning: Lärare i marknadsföring och (Corporate Responsibility) miljömanagment (Docent)

Postadress:
Box 7060

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, våning 3 , Uppsala



Marco Persichina
Marco Persichina
Postdoktor vid Institutionen för skogsekonomi
E-post: marco.persichina@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå



Anders Roos
Anders Roos
Professor vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 018671564, 0739840705
E-post: anders.roos@slu.se

Postadress:
Box 7060

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, våning 3 , Uppsala



Sandra Schusser
Sandra Schusser
Doktorand vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 0702002738
E-post: sandra.schusser@slu.se

Postadress:
Box 7060

750 07 Uppsala
Besöksadress: Ulls hus, Ulls väg 27, våning 3 , Uppsala



Camilla Widmark
Camilla Widmark
Forskare vid Institutionen för skogsekonomi

Telefon: 090-7868596, 0702929018
E-post: camilla.widmark@slu.se

Postadress:
Inst för skogsekonomi,

90183 UMEÅ
Besöksadress: Petrus Laestadius väg , Umeå