Sveriges lantbruksuniversitet

Sök anställd


Antal sökresultat: 76
Kristin Aleklett Kadish
Kristin Aleklett Kadish
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: kristin.aleklett.kadish@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Erik Alexandersson
Erik Alexandersson
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415338
E-post: erik.alexandersson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Linnea Almqvist Stridh
Linnea Almqvist Stridh
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: linnea.almqvist@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Christian Benjamin Andersen
Christian Benjamin Andersen
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: christian.benjamin.andersen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Christian Benjamin Andersen
Christian Benjamin Andersen
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +45 28189677
E-post: christian.benjamin.andersen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Peter Anderson
Peter Anderson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415299
E-post: peter.anderson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Erik Andreasson
Erik Andreasson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415349
E-post: erik.andreasson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Murilo Araujo Sandroni
Murilo Araujo Sandroni
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 53 33
E-post: murilo.araujo.sandroni@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Paul Becher
Paul Becher
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415305
E-post: paul.becher@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marie Bengtsson
Marie Bengtsson
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415308
E-post: marie.bengtsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Björn Bohman
Björn Bohman
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: bjorn.bohman@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Audrey Bras
Audrey Bras
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: audrey.bras@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sophie Brouwer
Sophie Brouwer
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 070-302 68 27
E-post: sophie.brouwer@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Maja Brus-Szkalej
Maja Brus-Szkalej
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640415320
E-post: maja.brus@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Gabriela Caballero Vidal
Gabriela Caballero Vidal
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: gabriela.caballero.vidal@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Alberto Maria Cattaneo
Alberto Maria Cattaneo
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640415399
E-post: albertomaria.cattaneo@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Mengistu Dawit Bulo
Mengistu Dawit Bulo
Forskningsassistent vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415228
E-post: mengistu.dawit@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Ivan De La Cruz Arguello
Ivan De La Cruz Arguello
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: ivan.de.la.cruz.arguello@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Tibebe Dejene Biasazin
Tibebe Dejene Biasazin
Postdoktor tjl vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415352
E-post: tibebe.dejene@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Teun Dekker
Teun Dekker
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415306
E-post: teun.dekker@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Caroline Diller
Caroline Diller
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: carolina.diller@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Bradley Dotson
Bradley Dotson
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 0761858955
E-post: brad.dotson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Paul Egan
Paul Egan
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415162
E-post: paul.egan@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Anna Erdei
Anna Erdei
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: anna.erdei@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Björn Eriksson
Björn Eriksson
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: bjorn.eriksson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Laura Grenville-Briggs Didymus
Laura Grenville-Briggs Didymus
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 52 47
E-post: laura.grenville.briggs@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Satyajeet Gupta
Satyajeet Gupta
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: satyajeet.gupta@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Veronica Hederström
Veronica Hederström
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 0709-285863
E-post: veronica.hederstrom@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marie Hermy
Marie Hermy
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415268
E-post: marie.hermy@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sharon Hill
Sharon Hill
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415379, +46707-726394
E-post: sharon.hill@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Annika Hinze
Annika Hinze
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: annika.hinze@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Rickard Ignell
Rickard Ignell
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415311
E-post: rickard.ignell@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Mudassir Iqbal
Mudassir Iqbal
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4618-672735
E-post: mudassir.iqbal@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Elin Isberg
Elin Isberg
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415309
E-post: elin.isberg@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Juliah Jacob
Juliah Jacob
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: juliah.jacob@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Matilda Jutzeler
Matilda Jutzeler
Fältassistent vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: matilda.jutzeler@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Kristina Karlsson Green
Kristina Karlsson Green
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415302
E-post: kristina.karlsson.green@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Zaid Khan
Zaid Khan
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: zaid.khan@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Nam Kieu Phuong
Nam Kieu Phuong
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: nam.kieu.phuong@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Nagacharan Konakalla
Nagacharan Konakalla
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: nagacharan.konakalla@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Tuuli-Marjaana Koski
Tuuli-Marjaana Koski
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +358 407719168
E-post: tuuli.marjaana.koski@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Charles Kwadha
Charles Kwadha
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: charles.kwadha@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Åsa Lankinen
Åsa Lankinen
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415367
E-post: asa.lankinen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Mattias Larsson
Mattias Larsson
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415310, +4673-2445388
E-post: mattias.larsson@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sebastian Larsson Herrera
Sebastian Larsson Herrera
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: sebastian.larsson.herrera@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marit Lenman
Marit Lenman
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415317, +4670-2966659
E-post: marit.lenman@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Erland Liljeroth
Erland Liljeroth
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415567
E-post: erland.liljeroth@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Patric Lindqvist-Reis
Patric Lindqvist-Reis
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: patric.lindqvist.reis@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Bi Juin Loong
Bi Juin Loong
Forskningsingenjör vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 53 99
E-post: bi.juin.loong@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Matthew Lukenge
Matthew Lukenge
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: matthew.lukenge@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Vicente Machado
Vicente Machado
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: vicente.machado@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sofia Marmon
Sofia Marmon
Koordinator vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: 040-415534
E-post: sofia.marmon@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Salla Marttila
Salla Marttila
Forskare FLK vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415522
E-post: salla.marttila@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Rohan Menon
Rohan Menon
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: rohan.menon@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Hadis Mostafanezhad
Hadis Mostafanezhad
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 53 33
E-post: hadis.mostafanezhad@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Anne Muola
Anne Muola
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: anne.muola@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sukritha Nalikkaramal
Sukritha Nalikkaramal
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: sukritha.nalikkaramal@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Priscilla Olukola Olayide
Priscilla Olukola Olayide
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: priscilla.olayide@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Julien Pelletier
Julien Pelletier
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: julien.pelletier@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Sajeevan Radha Sivarajan
Sajeevan Radha Sivarajan
Postdoktor vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: sajeevan.radha.sivarajan@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Guillermo Rehermann
Guillermo Rehermann
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: guillermo.rehermann@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Svante Resjö
Svante Resjö
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415317
E-post: svante.resjo@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Santosh Revadi
Santosh Revadi
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415268
E-post: santosh.revadi@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 10 , Alnarp



Valentina Rossi
Valentina Rossi
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: valentina.rossi@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Axel Rösvik
Axel Rösvik
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: axel.rosvik@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Fredrik Schlyter
Fredrik Schlyter
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415303
E-post: fredrik.schlyter@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Diya Sen
Diya Sen
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 53 33
E-post: diya.sen@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Maria Sousa
Maria Sousa
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415268
E-post: maria.sousa@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi

230 53 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Johan A Stenberg
Johan A Stenberg
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-41 53 78, +4670-6220042
E-post: johan.stenberg@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Jenifer Seematti Sundar
Jenifer Seematti Sundar
Doktorand MSCA vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +91 9940177930
E-post: jenifer.seematti.sundar@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marco Tasin
Marco Tasin
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640415320
E-post: marco.tasin@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



William Walker
William Walker
Forskare vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415228
E-post: william.b.walker.iii@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Minggang Wang
Minggang Wang
Extern_resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi
E-post: minggang.wang@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Peter Witzgall
Peter Witzgall
Professor vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +4640-415307
E-post: peter.witzgall@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Betelehem Wondwosen
Betelehem Wondwosen
Extern resurs vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Awais Zahid
Awais Zahid
Doktorand vid Institutionen för växtskyddsbiologi

Telefon: +46-700675058
E-post: muhammad.awais.zahid@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Loading…