Sveriges lantbruksuniversitet

Personal Tillämpad genetik


Antal sökresultat: 19
Christian Bengtsson
Christian Bengtsson
Extern resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: christian.bengtsson@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Britt Berglund
Britt Berglund
Professor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618671973, +46739518393
E-post: britt.berglund@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Gabriela Bottani
Gabriela Bottani
Extern_resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: gabriela.bottani@slu.se


Julie Clasen
Julie Clasen
Doktorand vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: julie.clasen@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Susanne Eriksson
Susanne Eriksson
Forskare FLK vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618672007
E-post: susanne.eriksson@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Patricia Gullstrand
Patricia Gullstrand
Doktorand vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: patricia.gullstrand@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Khrystyna Kurta
Khrystyna Kurta
Postdoktor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: khrystyna.kurta@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Nils Lundeheim
Nils Lundeheim
Extern resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: nils.lundeheim@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Birgitta Malmfors
Birgitta Malmfors
Extern_resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: birgitta.malmfors@slu.se


Anahit Nazari Ghadikolaei
Anahit Nazari Ghadikolaei
Postdoktor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: anahit.nazari@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Katja Nilsson
Katja Nilsson
Forskare FLK vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618674534
E-post: katja.nilsson@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Christos Palaiokostas
Christos Palaiokostas
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +46 18671993
E-post: christos.palaiokostas@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Jussi Peura
Jussi Peura
Extern resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: jussi.peura@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Jan Philipsson
Jan Philipsson
Extern_resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618671976, +46708488799
E-post: jan.philipsson@slu.se


Lotta Rydhmer
Lotta Rydhmer
Professor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618674544
E-post: lotta.rydhmer@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Heiðrún Sigurðardóttir
Heiðrún Sigurðardóttir
Extern resurs vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: heidrun.sigurdardottir@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Erling Strandberg
Erling Strandberg
Professor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618671952, +4670620 45 16
E-post: erling.strandberg@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Åsa Viklund
Åsa Viklund
Universitetslektor vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik

Telefon: +4618671967
E-post: asa.viklund@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Stanley Zira
Stanley Zira
Doktorand vid Institutionen för husdjursgenetik (HGEN); Institutionen för husdjursgenetik, Tillämpad genetik
E-post: stanley.zira@slu.se

Postadress:
Inst för HGEN, Box 7023

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 26 , Uppsala



Loading…