Hoppa till huvudinnehåll
Sveriges lantbruksuniversitet

Skogsentomologi


Antal sökresultat: 23
Tudoran Amelia
Tudoran Amelia
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672408
E-post: amelia.tudoran@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Kristina Berggren Nieto
Kristina Berggren Nieto
Doktorand vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672346
E-post: kristina.berggren@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Niklas Björklund
Niklas Björklund
Analytiker vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672879, +46705082879
E-post: niklas.bjorklund@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Christer Björkman
Christer Björkman
Professor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618671532, +46705581532
E-post: christer.bjorkman@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Helena Bylund
Helena Bylund
Forskare FLK vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672328
E-post: helena.bylund@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Yayuan Chen
Yayuan Chen
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672408
E-post: yayuan.chen@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Dragos Cocos
Dragos Cocos
Doktorand vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672346
E-post: dragos.cocos@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Danja Fritscher
Danja Fritscher
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: danja.fritscher@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Sammy Jendoubi
Sammy Jendoubi
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: sammy.jendoubi@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16



Helena Johansson
Helena Johansson
Laboratoriebiträde vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: helena.hallqvist@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Mats Jonsell
Mats Jonsell
Universitetslektor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672876, +46722086359
E-post: mats.jonsell@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Matilda Karlsson
Matilda Karlsson
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: matilda.karlsson@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Maartje Klapwijk
Maartje Klapwijk
Universitetslektor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672402
E-post: maartje.klapwijk@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Simon Kärvemo
Simon Kärvemo
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672420
E-post: simon.karvemo@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Åke Lindelöw
Åke Lindelöw
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +46706433317
E-post: ake.lindelow@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Mikael Molander
Mikael Molander
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4640-415235, +46768-677093
E-post: mikael.molander@slu.se

Postadress:
Växtskyddsbiologi, Box 102

23053 Alnarp
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Uppsala



Oliver Morén James
Oliver Morén James
Forskningsassistent vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: oliver.moren.james@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Michelle Nordkvist
Michelle Nordkvist
Postdoktor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618671930
E-post: michelle.nordkvist@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Göran Nordlander
Göran Nordlander
Extern resurs vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +46730204268
E-post: goran.nordlander@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Adriana Puentes
Adriana Puentes
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672403
E-post: adriana.puentes@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Martin Schroeder
Martin Schroeder
Professor vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi

Telefon: +4618672332
E-post: martin.schroeder@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Fredrika Wrethling
Fredrika Wrethling
Doktorand vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: fredrika.wrethling@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Xiaoning Zhang
Xiaoning Zhang
Forskare vid Institutionen för ekologi; S, Enheten för skogsentomologi
E-post: xiaoning.zhang@slu.se

Postadress:
Inst för Ekologi, Box 7044

750 07 UPPSALA
Besöksadress: Ulls Väg 16 , Uppsala



Loading…