Hoppa till huvudinnehåll

Personal vid avdelningen för agrarhistoria

Antal sökresultat: 14

  • Martin Andersson

    Martin Andersson

    Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    E-post: martin.a.andersson@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Externt
  • Sofia Carlfjord

    Sofia Carlfjord

    Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618671785
    E-post: sofia.carlfjord@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Karin Holmgren

    Karin Holmgren

    Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +46 18671258, +46 730215108
    E-post: karin.holmgren@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Matthew Jacobson

    Matthew Jacobson

    Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    E-post: matthew.jacobson@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Kristofer Jupiter

    Kristofer Jupiter

    Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618672655
    E-post: kristofer.jupiter@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Jesper Larsson

    Jesper Larsson

    Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618671853, +46725276213
    E-post: jesper.larsson@slu.se

    Postadress:
    Agrarhistoriska avdelningen, Box 7013

    75007 UPPSALA
    Besöksadress: Johan Brauners väg 3 , Uppsala
  • Märtha Lindberg

    Märtha Lindberg

    Amanuens grundutbildning vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    E-post: martha.lindberg@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Janken Myrdal

    Janken Myrdal

    Professor emeritus vid Institutionen för stad och land; Institutionen för stad och land, Agrarhistoria

    Telefon: +4618671662, +46722296477
    E-post: janken.myrdal@slu.se

  • Cristina Prytz

    Cristina Prytz

    Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618671790, +4670366697
    E-post: cristina.prytz@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Eva-Lotta Päiviö Sjaunja

    Eva-Lotta Päiviö Sjaunja

    Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    E-post: eva-lotta.paivio.sjaunja@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • William Renström

    William Renström

    Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    E-post: william.renstrom@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Martin Skoglund

    Martin Skoglund

    Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618672601
    E-post: martin.skoglund@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Patrick Svensson

    Patrick Svensson

    Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618673549
    E-post: patrick.svensson@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
  • Clas Tollin

    Clas Tollin

    Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för agrarhistoria

    Telefon: +4618671665, +46706091486
    E-post: clas.tollin@slu.se

    Postadress:
    Inst för stad och land
    Box 7012
    750 07 Uppsala
    Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala
Loading…