Hoppa till huvudinnehåll

Personal vid avdelningen för landsbygdsutveckling


Antal sökresultat: 55
Cristián Alarcón Ferrari
Cristián Alarcón Ferrari
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +46 18 67 2759
E-post: cristian-alarcon.ferrari@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Karolin Andersson
Karolin Andersson
Doktorand tjl vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: karolin.andersson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Seema Arora Jonsson
Seema Arora Jonsson
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671192, +46705149497
E-post: seema.arora.jonsson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Anna Arvidsson
Anna Arvidsson
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671291
E-post: anna.arvidsson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Ildikó Asztalos Morell
Ildikó Asztalos Morell
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671779, +46730790779
E-post: ildiko.asztalos.morell@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Örjan Bartholdson
Örjan Bartholdson
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618673395
E-post: orjan.bartholdson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Malin Beckman
Malin Beckman
Universitetsadjunkt vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671408
E-post: malin.beckman@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Amanda Bengtsson
Amanda Bengtsson
Projektkoordinator vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618-672707, +46730816692
E-post: amanda.bengtsson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Tove Berg
Tove Berg
Projektkoordinator vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671978
E-post: tove.berg@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Johanna Bergman Lodin
Johanna Bergman Lodin
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672319
E-post: johanna.bergman.lodin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Stanslaus Butungo
Stanslaus Butungo
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +255752580252
E-post: stanslaus.butungo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Marie Christine Dusingize
Marie Christine Dusingize
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: marie.christine.dusingize@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Patrik Cras
Patrik Cras
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: 671652
E-post: patrik.cras@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Margarita Cuadra
Margarita Cuadra
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618673465, +4673-6484074
E-post: margarita.cuadra@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Alexandre Dubois
Alexandre Dubois
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672534, +46732561508
E-post: alexandre.dubois@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Linda Engström
Linda Engström
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672641
E-post: linda.engstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Theresé Engvall
Theresé Engvall
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672622
E-post: therese.engvall@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Harry Fischer
Harry Fischer
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672270
E-post: harry.fischer@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Noemi Gonda
Noemi Gonda
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: noemi.gonda@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Marien González Hidalgo
Marien González Hidalgo
Forskare tjl vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672610
E-post: marien.gonzalez.hidalgo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Clara Gustafsson
Clara Gustafsson
Projektkoordinator vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: clara.gustafsson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Flora Hajdu
Flora Hajdu
Professor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672162
E-post: flora.hajdu@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Kjell Hansen
Kjell Hansen
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672104
E-post: kjell.hansen@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Mesia Ilomo
Mesia Ilomo
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: mesia.ilomo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Alin Kadfak
Alin Kadfak
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +46735562441
E-post: alin.kadfak@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Linley Chiwona Karltun
Linley Chiwona Karltun
Forskare FLK vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672757, +46739516424
E-post: linley.chiwona.karltun@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Dil Khatri Bahadur
Dil Khatri Bahadur
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: dil.khatri.bahadur@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Brian Kuns
Brian Kuns
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671441
E-post: brian.kuns@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Katarina Landström
Katarina Landström
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: katarina.landstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Stephanie Leder
Stephanie Leder
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671921
E-post: stephanie.leder@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Celina Marie Scülfort
Celina Marie Scülfort
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: celina.marie.sculfort@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Kristina Marquardt
Kristina Marquardt
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672099
E-post: kristina.marquardt@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Patrick Mugiraneza
Patrick Mugiraneza
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: patrick.mugiraneza@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Eularie Mutamuliza
Eularie Mutamuliza
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: eularie.mutamuliza@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Alice Nayabo
Alice Nayabo
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: alice.nayabo@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Andrea Nightingale
Andrea Nightingale
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: 0725140160
E-post: andrea.nightingale@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Izabel Nordlund
Izabel Nordlund
Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: izabel.nordlund@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Thomas Norrby
Thomas Norrby
Statskonsulent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671889, +46705671889
E-post: thomas.norrby@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Patrik Oskarsson
Patrik Oskarsson
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672666, +46763253000
E-post: patrik.oskarsson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Opira Otto
Opira Otto
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671131
E-post: opira.otto@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Adam Pain
Adam Pain
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671140
E-post: adam.pain@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Katarina Pettersson
Katarina Pettersson
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671425, +46709798857
E-post: katarina.pettersson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Emil Planting Mollaoglu
Emil Planting Mollaoglu
Projektkoordinator vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671964, +46761340528
E-post: emil.planting.mollaoglu@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Jonathan Rahn
Jonathan Rahn
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: jonathan.rahn@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Linus Rosén
Linus Rosén
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672060, +46730280524
E-post: linus.rosen@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Emma Sahlström
Emma Sahlström
Doktorand, Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: emma.sahlstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Emil Sandström
Emil Sandström
Universitetslektor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618672858
E-post: emil.sandstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Mohamed Semkunde
Mohamed Semkunde
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: 255714520251
E-post: mohamed.semkunde@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Arvid Stiernström
Arvid Stiernström
Doktorand vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671132
E-post: arvid.stiernstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Nora Wahlström
Nora Wahlström
Doktorand, Forskningsassistent vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: nora.wahlstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Cecilia Waldenström
Cecilia Waldenström
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671812, +46705290430
E-post: cecilia.waldenstrom@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Ida Wallin
Ida Wallin
Forskare vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671958, +46761353349
E-post: ida.wallin@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Gwendolyn Varley
Gwendolyn Varley
Postdoktor vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: gwendolyn.varley@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Erik Westholm
Erik Westholm
Professor emeritus vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling

Telefon: +4618671957, +46733908917
E-post: erik.westholm@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Merezia Wilson
Merezia Wilson
Extern resurs vid Institutionen för stad och land; Avdelningen för landsbygdsutveckling
E-post: merezia.wilson@slu.se

Postadress:
Inst för stad och land, Box 7012

75007 UPPSALA
Besöksadress: Ulls väg 27 , Uppsala



Loading…