Sveriges lantbruksuniversitet

Medarbetare


Antal sökresultat: 63
Johannes Albertsson
Johannes Albertsson
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415512, +46708-658318
E-post: johannes.albertsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Beatrix Alsanius
Beatrix Alsanius
Professor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415336
E-post: beatrix.alsanius@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Kristina Ascard
Kristina Ascard
Forskningsledare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415473
E-post: kristina.ascard@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Håkan Asp
Håkan Asp
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415326
E-post: hakan.asp@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Ana Barreiro
Ana Barreiro
Extern resurs vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415084
E-post: ana.barreiro@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Karl-Johan Bergstrand
Karl-Johan Bergstrand
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415343
E-post: karl-johan.bergstrand@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Georg Carlsson
Georg Carlsson
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415254
E-post: georg.carlsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Siri Caspersen
Siri Caspersen
Forskare FLK vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415327
E-post: siri.caspersen@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Naveen Chalakur Rami Reddy
Naveen Chalakur Rami Reddy
Forskningsassistent vid Biosystem och teknologi
E-post: naveen.chalakur.rami.reddy@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Raj Chongtham Iman
Raj Chongtham Iman
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 53 29
E-post: raj.chongtham@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Julia Darlison
Julia Darlison
Postdoktor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415375
E-post: julia.darlison@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Ryan Davidson
Ryan Davidson
Forskningsingenjör vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415066
E-post: ryan.davidson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Nawa Raj Dhamala
Nawa Raj Dhamala
Postdoktor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 52 51
E-post: nawaraj.dhamala@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Linda-Maria Dimitrova Mårtensson
Linda-Maria Dimitrova Mårtensson
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 51 29
E-post: linda.maria.martensson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Annie Drottberger
Annie Drottberger
Doktorand vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415493
E-post: annie.drottberger@slu.se

Postadress:
Box 88

23053 Alnarp
Besöksadress: Slottsvägen 5 , Alnarp



Marie-Claude Dubois
Marie-Claude Dubois
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415035
E-post: marie.claude.dubois@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Linda Engh
Linda Engh
Projektkoordinator vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415263
E-post: linda.engh@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



William English
William English
Extern resurs vid Biosystem och teknologi
E-post: william.english@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Jan-Eric Englund
Jan-Eric Englund
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415236
E-post: jan-eric.englund@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Maria Ernfors
Maria Ernfors
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 51 45
E-post: maria.ernfors@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Adam Flöhr
Adam Flöhr
Forskningsingenjör vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415234
E-post: adam.flohr@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Lina Fransson Engman
Lina Fransson Engman
Försökstekniker tjl vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415076, +46738421376
E-post: lina.fransson.engman@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Eamon Gallagher
Eamon Gallagher
Försökstekniker vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415264
E-post: eamon.gallagher@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Maria Grudén
Maria Grudén
Institutionssamordnare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415222
E-post: maria.gruden@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Oleksiy Guzhva
Oleksiy Guzhva
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 50 58
E-post: oleksiy.guzhva@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



David Hansson
David Hansson
Forskare FLK vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 51 38
E-post: david.hansson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Maria Hellström
Maria Hellström
Doktorand vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415152, +46722088179
E-post: maria.hellstrom@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Anders Henrik Herlin
Anders Henrik Herlin
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 52 19
E-post: anders.herlin@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Malin Hultberg
Malin Hultberg
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415325
E-post: malin.hultberg@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Torsten Hörndahl
Torsten Hörndahl
Universitetsadjunkt vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 54 92
E-post: torsten.horndahl@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Erik Steen Jensen
Erik Steen Jensen
Extern resurs vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415035
E-post: erik.steen.jensen@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Knut-Håkan Jeppsson
Knut-Håkan Jeppsson
Forskare FLK vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415484
E-post: knut-hakan.jeppsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Andrus Kangro
Andrus Kangro
Forskningsledare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415479, +4670-3783531
E-post: andrus.kangro@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Maria Karlsson
Maria Karlsson
Forskningsingenjör vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415143
E-post: maria.e.karlsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Elin Karlsson
Elin Karlsson
Universitetsadjunkt vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415372
E-post: elin.karlsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Sammar Khalil
Sammar Khalil
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415335
E-post: sammar.khalil@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Isabella Kleman
Isabella Kleman
Doktorand vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415164, +46738008369
E-post: isabella.kleman@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Helene Larsson Jönsson
Helene Larsson Jönsson
Forskare FLK vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415370
E-post: helene.larsson.jonsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Shoujiao Li
Shoujiao Li
Doktorand vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415139, +46730676271
E-post: shoujiao.li@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Anna Lindqvist
Anna Lindqvist
Försökstekniker vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415093
E-post: anna.lindqvist@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Madeleine Magnusson
Madeleine Magnusson
Forskare FLK vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415085
E-post: madeleine.magnusson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Anna Magnusson
Anna Magnusson
Forskningsassistent vid Biosystem och teknologi
E-post: anna.magnusson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Lars Mogren
Lars Mogren
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415376
E-post: lars.mogren@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Emina Mulaosmanovic
Emina Mulaosmanovic
Postdoktor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 52 03
E-post: emina.mulaosmanovic@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Andreas Nicolaidis
Andreas Nicolaidis
Extern resurs vid Biosystem och teknologi

Telefon: 073-726 99 60
E-post: andreas.nicolaidis@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Daniel Nilsson
Daniel Nilsson
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415382, +46738271395
E-post: daniel.nilsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Lotta Nordmark
Lotta Nordmark
Universitetsadjunkt vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 53 77
E-post: lotta.nordmark@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Anne-Charlotte Olsson
Anne-Charlotte Olsson
Extern resurs vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415092
E-post: anne-charlotte.olsson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Marianne Oraviita
Marianne Oraviita
Laboratorieingenjör vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415231
E-post: marianne.oraviita@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Thomas Prade
Thomas Prade
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415157
E-post: thomas.prade@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Erik Rasmusson
Erik Rasmusson
Försöksledare vid Biosystem och teknologi

Telefon: 0708-754183
E-post: erik.rasmusson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Carolina Rodriguez Gonzalez
Carolina Rodriguez Gonzalez
Extern resurs vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415298
E-post: carolina.rodriguez@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi, Box 103

23053 ALNARP
Besöksadress: Sundsvägen 16 , Alnarp



Anna Karin Rosberg
Anna Karin Rosberg
Forskare tjl, Universitetslektor, biträdande vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 53 19
E-post: anna.karin.rosberg@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Hanna Sassner
Hanna Sassner
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 50 62, +4670-076 84 37
E-post: hanna.sassner@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Johan Sollerhed
Johan Sollerhed
Försökstekniker vid Biosystem och teknologi

Telefon: 0708-23 30 16
E-post: johan.sollerhed@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Bindu Sunilkumar
Bindu Sunilkumar
Laboratorieingenjör vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415257
E-post: bindu.sunilkumar@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Sven-Erik Svensson
Sven-Erik Svensson
Universitetsadjunkt vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415134
E-post: sven-erik.svensson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Evgenij Telezhenko
Evgenij Telezhenko
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 50 26
E-post: evgenij.telezhenko@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Linda Tufvesson
Linda Tufvesson
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-415021
E-post: linda.tufvesson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Dylan Wallman
Dylan Wallman
Doktorand vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640415019
E-post: dylan.wallman@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Maria Vilain Rörvang
Maria Vilain Rörvang
Forskare vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 52 29
E-post: mariav.rorvang@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Jenny Yngvesson
Jenny Yngvesson
Universitetslektor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4651167229
E-post: jenny.yngvesson@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Skara



Jean Yong
Jean Yong
Professor vid Biosystem och teknologi

Telefon: +4640-41 54 96
E-post: jean.yong@slu.se

Postadress:
Biosystem och teknologi
Box 190
234 22 LOMMA
Besöksadress: Sundsvägen 14 , Alnarp



Loading…