Poms personal

Senast ändrad: 16 januari 2018

Kontaktuppgifter och korta presentationer av de anställda inom Pom:

Agneta Börjeson, konsult Fröuppropet, rottlenaturkultur@gmail.com

   

Lars-Åke Gustavsson , Rosuppropet, rosa.eu@telia.com, tel: 0727-14 63 63

 Lars-Åke Gustavsson  

Inger Hjalmarsson, Frukt- och bäruppropet, inger.hjalmarsson@slu.se, tel: 040-41 55 74

   

Eva Jansson, Samordnare, eva.jansson@slu.se, tel: 070-898 53 60

 Eva Jansson, SLU  
Else-Marie Karlsson Strese, Sparrisuppropet, else.marie.strese@nordiskamuseet.se, tel: 076-724 86 60  Else-Marie Karlsson Strese, SLU  
Henrik Morin, Rosuppropet, Träd- och buskuppropet, henrik.morin@slu.se  Henrik Morin  
Linnea OskarssonPerennuppropet, linnea.oskarsson@slu.se, tel: 040-41 55 86  Linnea Oskarsson, SLU  
Karin Persson, Lök- och knöluppropet, Krukväxtuppropet, karin.persson@slu.se, tel: 040-41 55 46  Karin Persson, SLU  
Erik de Vahl, trädgårdsmästare i Nationella genbanken, erik.de.vahl@slu.se, tel: 0724-54 98 79     
Jens Weibull, Samordnare, jens.weibull@jordbruksverket.se, tel: 036-15 58 64  Jens Weibull  

Kontaktinformation

Eva Jansson, samordnare för Programmet för odlad mångfald
Pom, Institutionen för landskapsarkitektur, planering och förvaltning, SLU, eva.jansson@slu.se, 070-898 53 60

Sidansvarig: linnea.oskarsson@slu.se