Hoppa till huvudinnehåll

Personal SBT


Antal sökresultat: 54
Stergios Adamopoulos
Stergios Adamopoulos
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672474, +46735722786
E-post: stergios.adamopoulos@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



David Agar
David Agar
Universitetslektor, biträdande vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868772
E-post: david.agar@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Erik Anerud
Erik Anerud
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868137, 072-7187833
E-post: erik.anerud@slu.se


Mehrdad Arshadi
Mehrdad Arshadi
Forskare FLK vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868773, 070-6117884
E-post: mehrdad.arshadi@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Dimitris Athanassiadis
Dimitris Athanassiadis
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868304
E-post: dimitris.athanassiadis@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Dan Bergström
Dan Bergström
Forskare FLK vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868214, +46730498014
E-post: dan.bergstrom@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Feng Chen
Feng Chen
Extern resurs vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: feng.chen@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Geoffrey Daniel
Geoffrey Daniel
Senior Advisor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672489, 070-6832062
E-post: geoffrey.daniel@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Atanu Kumar Das
Atanu Kumar Das
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868112, 0761339953
E-post: atanu.kumar.das@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Björn Edlund
Björn Edlund
Extern resurs vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868273
E-post: bjorn.edlund@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Emanuel Erlandsson
Emanuel Erlandsson
Universitetsadjunkt vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868437
E-post: emanuel.erlandsson@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Raul Fernandez Lacruz
Raul Fernandez Lacruz
Extern resurs vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868301
E-post: raul.fernandez@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Dinesh Fernando
Dinesh Fernando
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672616
E-post: dinesh.fernando@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Michael Finell
Michael Finell
Universitetslektor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868796, 070-5338757
E-post: michael.finell@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Dag Fjeld
Dag Fjeld
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi
E-post: dag.fjeld@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Jie Gao
Jie Gao
Forskningsingenjör vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672607
E-post: jie.gao@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Paul Geladi
Paul Geladi
Senior Advisor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868793, 070-2709473
E-post: paul.geladi@slu.se

Postadress:
Skogens biomaterial och teknologi,

901 83 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Francesco Gentili
Francesco Gentili
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868196, 073-8026660
E-post: francesco.gentili@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Maria González Hourcade
Maria González Hourcade
Postdoktor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: maria.gonzalez.hourcade@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Alejandro Grimm
Alejandro Grimm
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: alejandro.grimm@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Carola Häggström
Carola Häggström
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868613
E-post: carola.haggstrom@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Jenny Högström
Jenny Högström
Institutionsekonom vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Skogens biomaterial och teknologi

Telefon: +46907868730
E-post: jenny.hogstrom@slu.se


Christian Höök
Christian Höök
Doktorand tjl vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868179, 0727187681
E-post: christian.hook@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Mohamed Jebrane
Mohamed Jebrane
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672475
E-post: mohamed.jebrane@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Malin Johansson
Malin Johansson
Extern resurs vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT)
E-post: malin.m.johansson@slu.se

Postadress:
Skogens biomaterial och teknologi,

901 83 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Carina Jonsson
Carina Jonsson
Forskningsingenjör vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +4690786 8476, +46767759583
E-post: carina.jonsson@slu.se

Postadress:
Skogens biomaterial och teknologi,

901 83 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Gunnar Kalen
Gunnar Kalen
Driftledare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46706111023, +46706111023
E-post: gunnar.kalen@slu.se


Thomas Kronholm
Thomas Kronholm
Postdoktor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868359
E-post: thomas.kronholm@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Pedro La Hera
Pedro La Hera
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868138
E-post: xavier.lahera@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Sylvia Larsson
Sylvia Larsson
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868790
E-post: sylvia.larsson@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Torbjörn Lestander
Torbjörn Lestander
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868795, 070-6640406
E-post: torbjorn.lestander@slu.se

Postadress:
Skogens biomaterial och teknologi,

901 83 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Uppsala



Ola Lindroos
Ola Lindroos
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868636
E-post: ola.lindroos@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Mikael Lundbäck
Mikael Lundbäck
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868182, 0703981889
E-post: mikael.lundback@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Omar Mendoza Trejo
Omar Mendoza Trejo
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi
E-post: omar.mendoza.trejo@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Torgny Mossing
Torgny Mossing
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46702756205
E-post: torgny.mossing@slu.se

Postadress:
Skogens biomaterial och teknologi,

901 83 UMEÅ
Besöksadress: Skogsmarksgränd , Umeå



Meysam Nazari
Meysam Nazari
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap
E-post: meysam.nazari@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Calle Niemi
Calle Niemi
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: calle.niemi@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Tomas Nordfjell
Tomas Nordfjell
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868399, 070-2645390
E-post: tomas.nordfjell@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Josefina Nyström
Josefina Nyström
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868745, 072-5512381
E-post: josefina.nystrom@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Magnus Rudolfsson
Magnus Rudolfsson
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868178, 076-7900057
E-post: magnus.rudolfsson@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Malin Sandberg
Malin Sandberg
Institutionsadministratör vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Skogens biomaterial och teknologi

Telefon: +46907868231
E-post: malin.sandberg@slu.se


Markus Segerström
Markus Segerström
Forskningsingenjör vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46703449932, 070-3449932
E-post: markus.segerstrom@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Valentin Silveira
Valentin Silveira
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap
E-post: valentin.silveira@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Glaydson Simões Dos Reis
Glaydson Simões Dos Reis
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: glaydson.simoes.dos.reis@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Anna Strandberg
Anna Strandberg
Extern resurs vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868118
E-post: anna.strandberg@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Nasko Terziev
Nasko Terziev
Professor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672589, 070-6672589
E-post: nasko.terziev@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Mikael Thyrel
Mikael Thyrel
Universitetslektor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868774
E-post: mikael.thyrel@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Krishna Upadhyayula
Krishna Upadhyayula
Forskare vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868225, +46722017164
E-post: krishna.upadhyayula@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Erik Walfridsson
Erik Walfridsson
Universitetslektor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868310
E-post: erik.walfridsson@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Joran Van Blokland
Joran Van Blokland
Postdoktor vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Trävetenskap

Telefon: +4618672522, +46730731065
E-post: joran.van.blokland@slu.se

Postadress:
Box 7008

750 07 Uppsala
Besöksadress: Vallvägen 9 c , Uppsala



Leif Westerlund
Leif Westerlund
Doktorand vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Teknologi

Telefon: +46907868497
E-post: leif.westerlund@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Shaojun Xiong
Shaojun Xiong
Forskare FLK vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK

Telefon: +46907868778, 070-5833888
E-post: shaojun.xiong@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Kristina Åberg
Kristina Åberg
Ekonom vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); Skogens biomaterial och teknologi

Telefon: +46907868354, 070-5865938
E-post: kristina.aberg@slu.se


Ulla-Britt Östman
Ulla-Britt Östman
Laboratorieassistent vid Institutionen för skogens biomaterial och teknologi (SBT); BTK
E-post: ulla-britt.ostman@slu.se

Postadress:
Skogsmarksgränd 17

901 83 Umeå
Besöksadress: Skogsmarksgränd 17 , Umeå



Loading…