Hoppa till huvudinnehåll

Forskande personal vid sektionen för geokemi och hydrologi


Antal sökresultat: 37
Oskar Agstam
Oskar Agstam
Doktorand vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: oskar.agstam@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Emil Back
Emil Back
Miljöanalytiker vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +46730762313
E-post: emil.back@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Didier Ludovic Baho
Didier Ludovic Baho
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673045
E-post: didier.baho@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Kevin Bishop
Kevin Bishop
Professor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673131, +46706382517
E-post: kevin.bishop@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Claudia Cascone
Claudia Cascone
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: claudia.cascone@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Maidul Choudhury
Maidul Choudhury
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: maidul.choudhury@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Dennis Collentine
Dennis Collentine
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: dennis.collentine@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Faruk Djodjic
Faruk Djodjic
Forskare FLK vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673136
E-post: faruk.djodjic@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Karin Eklöf
Karin Eklöf
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673042
E-post: karin.eklof@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Christopher Evans
Christopher Evans
Gästprofessor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: christopher.evans@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Martyn Futter
Martyn Futter
Forskare FLK vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673120
E-post: martyn.futter@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Jens Fölster
Jens Fölster
Forskningsledare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673126
E-post: jens.folster@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Pia Geranmayeh
Pia Geranmayeh
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: 018-673124
E-post: pia.geranmayeh@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Stefan Hellgren
Stefan Hellgren
Systemerare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673035
E-post: stefan.hellgren@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Reinert Huseby Karlsen
Reinert Huseby Karlsen
Postdoktor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: 0729430234
E-post: reinert.huseby.karlsen@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Brian Huser
Brian Huser
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673128
E-post: brian.huser@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Bila-Isia Inogwabini
Bila-Isia Inogwabini
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: inogwabini.bila-isia@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9



Marcus Korvela
Marcus Korvela
Kemist vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673138, +46722061587
E-post: marcus.korvela@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Stephan Köhler
Stephan Köhler
Professor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673826
E-post: stephan.kohler@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Emma Lannergård
Emma Lannergård
Doktorand vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: emma.lannergard@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Lars Lundin
Lars Lundin
Senior Advisor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618671070, +4618673109, +46703736243
E-post: lars.lundin@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Stefan Löfgren
Stefan Löfgren
Forskningsledare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4623793457, 070-6955177
E-post: stefan.lofgren@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Hampus Markensten
Hampus Markensten
Miljöanalysspecialist vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673157
E-post: hampus.markensten@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Caroline Orback
Caroline Orback
Forskningsingenjör vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673029
E-post: caroline.orback@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Michael Peacock
Michael Peacock
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: michael.peacock@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Andreas Rudh
Andreas Rudh
Miljöanalysspecialist vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673058
E-post: andreas.rudh@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Pernilla Rönnback
Pernilla Rönnback
Miljöanalysspecialist vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673132
E-post: pernilla.ronnback@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Sara Sandström
Sara Sandström
Doktorand vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: sara.sandstrom@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Jan Seibert
Jan Seibert
Gästprofessor vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: jan.seibert@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Lars Sonesten
Lars Sonesten
Forskare FLK vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673007
E-post: lars.sonesten@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Roger Valdén
Roger Valdén
Forskningsassistent vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: roger.valden@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Marcus Wallin
Marcus Wallin
Forskare vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: marcus.wallin@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Baolin Wang
Baolin Wang
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: baolin.wang@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Elin Widén Nilsson
Elin Widén Nilsson
Miljöanalysspecialist vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673037
E-post: elin.widen@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö, Box 7050

75007 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Anders Wilander
Anders Wilander
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +46706930751
E-post: anders.wilander@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Pianpian Wu
Pianpian Wu
Extern resurs vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi

Telefon: +4618673073
E-post: pianpian.wu@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Alberto Zannella
Alberto Zannella
Doktorand vid Institutionen för vatten och miljö; Sektionen för geokemi och hydrologi
E-post: alberto.zannella@slu.se

Postadress:
Institutionen för vatten och miljö
Box 7050
750 07 UPPSALA
Besöksadress: Lennart Hjelms väg 9 , Uppsala



Loading…